Menu

Wycieraczki systemowe – funkcjonalne, wygodne, bezpieczne

8 listopada 2021 - Wnętrza
Wycieraczki systemowe – funkcjonalne, wygodne, bezpieczne

Artykuł partnera.

Elementem, który nieodłącznie wiąże się z wejściami do budynków mieszkalnych i użytkowych, są umieszczane w pobliżu drzwi wycieraczki. W przypadku budynków użyteczności publicznej, siedzib firm i sklepów najczęściej są to wycieraczek systemowe, które sprawdzają się świetnie tam, gdzie natężenie ruchu wchodzących i wychodzących jest szczególnie duże. Dzięki swojej konstrukcji i użytym materiałom znakomicie łączą one cechy użytkowe z wyglądem.

Dlaczego wycieraczki są niezbędne?

Wejścia do budynków to strefy, w których gromadzi się znaczna ilość zanieczyszczeń. Będzie to wnoszony na obuwiu kurz i piasek, ale też sporo innych niepożądanych substancji. Podczas opadów pojawia się także pokaźna ilość wody, a zimą używane do posypywania chodników sól lub gruby piasek. Dostające się do wnętrza zabrudzenia utrudniają utrzymanie strefy wejściowej we właściwym stanie. Twarde drobiny rysują posadzkę, woda tworzy nieestetyczne plamy, a większych ilościach stwarza ryzyko poślizgnięcia się. Ich obecność wpływa też niekorzystnie na estetykę. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie takich zjawisk jest montaż wycieraczek systemowych. Umieszczone po jednej lub obu stronach drzwi skutecznie zatrzymują wodę i piach, sprawiając, że wnętrze jest czystsze i prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Czym wyróżniają się wycieraczki systemowe?

Wycieraczki systemowe to urządzenia wykorzystywane do zatrzymywania zanieczyszczeń. Mają przynajmniej dwie strefy – osuszania i oczyszczania. Konstrukcja wycieraczek jest stosunkowo prosta – elementy czyszczące i suszące są mocowane w profilach aluminiowych i umieszczane w unieruchamiającym je ruszcie. Jest on instalowany w taki sposób, by wycieraczka wraz z wypełnieniem tworzyła jedną powierzchnię z otaczającą ją posadzką. Niekiedy wycieraczki montuje się tak, że znajdują się nieco wyżej. W takich przypadkach za eliminowanie ryzyka potknięcia odpowiada specjalny profil biegnący pod skosem i łagodnie łączący poziomy.

Jakie są zalety wycieraczek systemowych?

Wycieraczki systemowe wyróżniają się trwałością oraz niskimi kosztami eksploatacji. W miarę zużycia mogą być wymieniane wypełnienia listew, co jest o tyle praktyczne, że nie cała powierzchnia wycieraczki zużywa się w jednakowym tempie. Równie ważna jest rozmaitość wkładów, jakie mogą być zastosowane. Stosuje się zarówno specjalne gumy, jak i szczotki czy scrapery. W użyciu są też różne rodzaje tekstyliów. Wycieraczki systemowe są oferowane przez firmę Unimat. Dostarcza ona rozmaite typy ram do wycieraczek systemowych oraz profili i wypełnień.

Jedna myśl nt. „Wycieraczki systemowe – funkcjonalne, wygodne, bezpieczne

Stefan

Nie maiłem pojecie, że te wycieraczki maja taka nazwę. Bardzo ciekawy artykuł 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.