Menu

Weekend Majowy na Dolnym Śląsku – gdzie pojechać i co zobaczyć?

19 lutego 2019 - Turystyka
Weekend Majowy na Dolnym Śląsku – gdzie pojechać i co zobaczyć?

Dolny Śląsk jest wprost idealną propozycją na tegoroczny weekend majowy, szczególnie dla kogoś, kto jeszcze nie odwiedził tej części Polski. To miejsce poniekąd magiczne, ze wspaniałym Wrocławiem z jednej strony oraz malowniczymi i niezwykłymi Górami Stołowymi z drugiej strony. Warto już teraz pomyśleć o zaplanowaniu ciekawej trasy, która będzie zawierać zarówno ciekawe miejsca o charakterze przyrodniczym, zabytki jak i większe miasta.

Niesamowity, znany w całej Europie Zamek Książ

Wspaniała, majestatyczna budowla, którą można zwiedzać razem z Książańskim Parkiem Krajobrazowym. Zamek ma bogatą i ciekawą historię, która rozpoczyna się od Piastów i ciągnie się po dzień dzisiejszy, nawet z uwzględnieniem czasów przynależności do III Rzeszy. Chcąc zwiedzić ten zamek zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz trzeba na to poświęcić przynajmniej kilka godzin. Od niedawna dla zwiedzających została przygotowana także trasa zwiedzania podziemi zamku, które również robią ogromne wrażenie.

Złoty Stok, czyli zwiedzanie kopalni

Kopalnie niejako są znakiem rozpoznawczym Śląska, tak Dolnego jak i Górnego, a najlepszym przykładem niesamowitej i wartej uwagi kopalni jest właśnie ta w Złotym Stoku. Jest to bardzo znana i popularna kopalnia złota, którą można zwiedzić poprzez skorzystanie z dostępnej trasy turystycznej. Część chodników sztolni można też zwiedzać płynąc łodzią w podziemiach kopalni, co również robi na zwiedzających ogromne wrażenie.

Nie można zapomnieć o Wrocławiu

Sam Wrocław jest miastem pięknym, gdzie jednocześnie możemy podziwiać wspaniałą, zabytkową architekturę jak i prężnie rozwijające się, nowoczesne budynki biurowe i biznesowe. Będąc we Wrocławiu oczywiście trzeba koniecznie odwiedzić Rynek, Stary i Nowy Ratusz, a także przespacerować się po zespole zabytkowych kamienic w okolicy Rynku i Starego Miasta. Warto też odwiedzić ogród botaniczny, pójść zobaczyć Panoramę Racławicką, albo też wybrać się na jakieś wydarzenie kulturalne do Hali Stulecia.

A może w Góry Stołowe?

To właśnie te góry robią na wielu podróżnikach tak duże wrażenie. Monumentalne o bardzo charakterystycznej rzeźbie masywnych, ale płaskich szczytów są idealne na piesze wycieczki dla każdego miłośnika przyrody. Na pewno warto odwiedzić Park Narodowy Gór Stołowych oraz Błędne Skały.

Jak widać, atrakcji na Dolnym Śląsku nie brakuje i każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie. Jednakże, ze względu na fakt, że odległości pomiędzy poszczególnymi atrakcjami są naprawdę spore, najlepiej wziąć na taką wyprawę auto – czy to własne czy też z wypożyczalni. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu zaoferuje nam szereg interesujących samochodów różnego rodzaju tak, abyśmy mogli wybrać ten najbardziej komfortowy dla siebie i móc wypożyczyć go na cały weekend majowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.