Menu

W jakich branżach najczęściej zatrudnia się pracowników sezonowych?

2 grudnia 2021 - Biznes
W jakich branżach najczęściej zatrudnia się pracowników sezonowych?

Praca sezonowa to ta wykonywana podczas jednego sezonu, związana z konkretną porą roku. Realizują się ją w konkretnym terminie tzw. pracownicy sezonowi. Związek z konkretnym okresem w ciągu roku wiąże się również z koniecznością dostarczenia pracownikom niezbędnych narzędzi pracy oraz zapewnienia prawidłowych warunków wykonywania powierzonych zadań. Dowiedz się, w których branżach najczęściej zatrudniani są pracownicy sezonowi!

Najpopularniejsze prace sezonowe

Praca sezonowa jest atrakcyjną formą zatrudnienia dla wielu osób w zróżnicowanym wieku. Często wiąże się z czasową zmianą miejsca zamieszkania, wyjazdem do innego kraju i zdobyciem doświadczenia zawodowego.

W jakich sektorach można wykonywać prace sezonowe? Oto lista najpopularniejszych zajęć o takim charakterze.

Charakterystyka pracy sezonowej

Praca sezonowa to możliwość zarobienia pieniędzy w wybranym okresie i miejscu. Często zależy od warunków pogodowych, oszacowanej długości danego procesu, okresu przypadającego na zbiory. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość poznania nowych ludzi, tradycji i kultury innego regionu świata. Stwarza ona również możliwości nauczenia się lub podszlifowania znajomości języka obcego.

Jak wskazują pracownicy firmy Derksen Polska, praca sezonowa to popularny sposób na zarobienie pieniędzy wśród osób młodych, które chętnie wyjeżdżają z kraju na krótki okres. Maja one możliwość zarobkowania tylko w wybranych okresach, np. pełnoletni uczniowie lub studenci podczas letnich wakacji. Mogą oni wykorzystać już posiadane umiejętności, ale również nauczyć się wielu nowych rzeczy.

Osoba poszukująca takiej formy zatrudnienia powinna ustalić, jakie ma priorytety, czego oczekuje. Praca może trwać od dwóch do sześciu miesięcy, może być połączona ze zwiedzaniem i odpoczynkiem. Na ogół nie wymaga kwalifikacji, choć znajomość języka obcego może ją znacznie ułatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.