Menu

Sezon niski i wysoki w kontekście rezerwacji miejsc hotelowych

28 grudnia 2021 - Turystyka
Sezon niski i wysoki w kontekście rezerwacji miejsc hotelowych

Artykuł partnera.

W hotelarstwie nic nie jest na stałe, wszystko zależy od kalendarza. Obowiązuje podział na sezon niski i wysoki. Wybór noclegów w tych kategoriach ma duże znaczenie oraz znaczący wpływ na wspomnienia z urlopu. Czy lepiej zdecydować się na wakacje w sezonie niskim, czy też wysokim? Jakie są wady i zalety takiego podziału? Który sezon okazuje się najlepszy pod względem finansowym?

Co to jest sezon wysoki nad morzem? 

Najpopularniejszym czasem wyjazdów urlopowych nad morze są miesiące wakacyjne. Większość osób liczy w tym okresie na upały. W tym czasie jest w hotelach sezon wysoki. Ceny za nocleg i wyżywienie są wyższe. Nadmorskie kurorty oferują mnóstwo atrakcji turystycznych. Działają nowoczesne aquaparki oraz parki rozrywki, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Jeżeli jesteś miłośnikiem turystyki pieszej lub rowerowej, nad morzem znajdziesz wiele znakomicie przygotowanych szlaków oraz ścieżek rowerowych. Zachwycą Cię malownicze tereny. Docenisz także piękne zachody słońca, siedząc na ciepłym piasku i słuchając szumu fal.

Pobyt nad morzem w sezonie wysokim wiąże się także ze sporym tłokiem. Dużo turystów odwiedza Gdańsk. Zwiedzając to miasto, musisz liczyć się z koniecznością stania w kolejkach do muzeów czy też innych atrakcji. Nie zawsze czekać będzie na Ciebie wolny stolik w restauracji.

Także znalezienie noclegów w Gdańsku w sezonie wysokim nie jest łatwym zadaniem. Każdy stara się zarezerwować pobyt w hotelu z wyprzedzeniem. Niejednokrotnie brak jest wolnych miejsc w sezonie wakacyjnym.

Co to jest sezon niski? 

Planując wyjazd turystyczny, określasz termin, w jakim możesz liczyć na urlop. Bierzesz także pod uwagę pogodę panującą w tym czasie i w danym miejscu. Nie każdy jest zwolennikiem upałów i leżenia na plaży. Ogromną zaletą sezonu niskiego są obniżone ceny za noclegi. Dzięki promocjom możesz zarezerwować apartament, na który nie byłoby Cię stać w sezonie wysokim. Przykładem jest Hotel Orle w Sobieszewie. Dogodne położenie przy plaży umożliwi Ci cieszenie się urokami morza.

Jeżeli planujesz zwiedzanie okolic nadmorskich, to w sezonie niskim nie będziesz narzekać na tłok. Znikną kolejki do muzeów. Bez problemu znajdziesz wolne miejsce przy stoliku w kafejce na starówce. Tłok i hałas ustąpią miejsca ciszy, która sprzyja relaksowi. Spokojnie pospacerujesz po plaży lub deptaku. Nie koncentrując się wyłącznie na opalaniu, dostrzeżesz wiele estetycznych walorów otaczającej przyrody. Nadmorskie tereny bogate są w szlaki turystyczne i rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.