Menu

Systemy kontroli dostępu w obiektach magazynowych

4 lipca 2024 - Technologia
Systemy kontroli dostępu w obiektach magazynowych

Artykuł sponsorowany.

Zapewnienie bezpieczeństwa w magazynie wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Podstawą są oczywiście alarmy i monitoring. Jednak w dobie wysokiej konkurencji, która generuje m.in. ryzyko szpiegostwa gospodarczego, taka ochrona często okazuje się niewystarczająca. Warto więc zainwestować w zautomatyzowane systemy kontroli dostępu. Sprawdź, czym są i jak je zastosować w obiektach magazynowych.

Czym jest system kontroli dostępu?

System kontroli dostępu jest elementem zabezpieczenia technicznego, który zapewnia ogólnie pojęte bezpieczeństwo w obiektach magazynowych i przestrzeniach biurowych. Chroni przed dostaniem się na teren magazynu osób nieuprawnionych, ale też pozwala na weryfikację godzin wejścia i wyjścia poszczególnych pracowników i innych osób.

Nowoczesne systemy kontroli dostępu wykorzystują szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym zapewnienie bezpieczeństwa jest maksymalnie zautomatyzowane, a przy tym wysoce skuteczne. Korzystają z uprzednio zaprogramowanej bazy danych oraz oprogramowania komputerowego.

Elementy systemu kontroli dostępu

Na system kontroli dostępu składają się elementy zaporowe wjazdów i wejść oraz urządzenia wejściowe identyfikujące.

Tradycyjnym urządzeniem zaporowym przy wjazdach i wyjazdach są szlabany. Sterowane automatycznie, nie wymagają obsługi pracownika. Podobną funkcję pełnią bramy z napędem sterowane np. na pilota. Obecnie zamiast szlabanów często wykorzystuje się automatyczne słupki parkingowe. Wyglądają estetycznie i wyróżniają się dużo większą wytrzymałością w przypadku nieuprawnionego najazdu. Przy czym zarówno szlabany, jak i słupki parkingowe blokują jedynie wjazd pojazdów. W przypadku osób konieczne jest zastosowanie dodatkowych rozwiązań – bramek, drzwi itp.

Z kolei urządzenia identyfikujące pozwalają na weryfikację uprawnień danej osoby do wejścia na teren magazynu. To m.in. domofony i wideofony, terminale biometryczne czy specjalne systemy akceptujące karty dostępu.

Magazyn dostosowany do nowoczesnej kontroli dostępu

Zaawansowane systemy kontroli dostępu mogą być zastosowane w magazynach, które spełniają odpowiednie kryteria. Założenie takich zabezpieczeń oczywiście jest możliwe w przestarzałych obiektach o niskim standardzie, jednak wymagałoby ogromnych nakładów finansowych, łącznie z przerobieniem instalacji i pracami wykopowymi.

Decyzja o założeniu systemu kontroli dostępu może wiązać się z koniecznością poszukiwania nowego magazynu, spełniającego wyższe standardy. Pomocna okaże się tu wyszukiwarka obiektów Panattonii. Dzięki niej znajdziesz dostępne inwestycje między innymi w Lublinie i okolicach: https://panattonieurope.com/pl-pl/znajdz-nieruchomosc?region=lublin. Oferta tego największego w Polsce dewelopera powierzchni magazynowych obejmuje obiekty o wysokim standardzie, spełniającym europejskie normy. Co ważne, magazyny na wynajem często zostały już wyposażone w systemy kontroli dostępu. Dla przedsiębiorcy to ogromna oszczędność kosztów i czasu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.