Menu

2 powody sprawiające, że regeneracja skrzyni biegów jest lepsza niż wymiana

15 lipca 2024 - Usługi
2 powody sprawiające, że regeneracja skrzyni biegów jest lepsza niż wymiana

Prędzej, czy później dopadnie Cię taki problem. Skrzynia biegów zacznie zgrzytać, przełożenia będą ciężko wchodzić, zapali się kontrola Check Engine, będziesz regularnie obserwował wycieki oleju ze skrzyni i wiele więcej. Skrzynia biegów to taki element, który przynajmniej raz na kilka lat (bądź częściej, jeśli dużo jeździsz) daje o sobie znać. Kiedy już nadejdzie ten moment, to czeka Cię trudna decyzja. Masz 2 wyjścia. Albo stawiasz na regenerację skrzyni biegów. Albo kupujesz używaną przekładnię. Które rozwiązanie wybrać? W tym artykule poznasz 2 powody sprawiające, że naprawa skrzyni biegów jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wymiana. Dzięki temu szybko uporasz się z problemem i Twój samochód znów będzie w pełni sprawny. Zapraszamy!

1. Regeneracja skrzyń biegów to gwarancja przywrócenia pełnej sprawności Twojej przekładni

Tego nie można powiedzieć o zakupie używanej skrzyni biegów. Taka transakcja to loteria i nie różni się specjalnie od popularnych gier losowych. Wynika to z tego, że kiedy kupujesz używaną skrzynię biegów, opierasz się tylko i wyłącznie na danych przekazanych od sprzedawcy. Ten oczywiście będzie Ci opowiadał, że skrzynia była na bieżąco serwisowana i olej był regularnie wymieniany. Ale jak to wyglądało w praktyce? Tego niestety nie dowiesz się przed zakupem. Te wszystkie obietnice sprawdzisz dopiero po montażu takiej skrzyni. Wtedy okaże się, jak ta przekładnia tak naprawdę działa. I niestety zazwyczaj nie będzie działać zgodnie z obietnicami sprzedawcy. Jedynymi efektami całej tej wymiany będzie nadszarpnięty budżet i stracony czas. Kompletnie inaczej to wygląda, kiedy postawisz na solidną regenerację skrzyni biegów.

Regeneracja skrzyni biegów polega na przywróceniu Twojej aktualnie niedziałającej przekładni do dawnej sprawności. Taki zabieg przeprowadzony w profesjonalnej firmie to gwarancja tego, że po odebraniu samochodu nie będziesz musiał przejmować się naprawami skrzyni przez kolejne lata (zakładając, że odpowiednio dbasz o przekładnię). W przypadku regeneracji nie występuje żaden element losowości, bo cały czas masz tę samą skrzynię biegów. Ta przekładnia służyła Ci od momentu zakupu samochodu. Dzięki temu masz pewność, że należycie ją użytkowałeś i serwisowałeś – czy robił to sprzedawca, od którego kupowałbyś skrzynie biegów? Niekoniecznie. Z tego wynika kolejna zaleta dająca Ci pełen komfort użytkowania naprawionego samochodu.

2. Nie musisz obawiać się, że kupiona skrzynia biegów padnie po kilku tysiącach kilometrów i znów konieczna będzie naprawa

Zakup używanej skrzyni biegów to ryzykowny zabieg ze względu na to, że nie znasz historii jej użytkowania i serwisowania. To 2 najważniejsze elementy decydujące o tym, kiedy wystąpi awarii skrzyni biegów. Niezależnie, czy to manualna skrzynia biegów, czy przekładnia automatyczna, każde rozwiązanie ma swoje specyficzne objawy zwiastujące awarie. Dla jednych to moment, żeby podjechać do warsztatu i uporać się z awarią celem uniknięcia poważniejszych kosztów. Dla drugich to moment, żeby pojeździć jeszcze trochę, a potem wystawić skrzynię na sprzedaż. Jeśli nadziejesz się na taką skrzynię, to będziesz miał spokój na najbliższe kilka tysięcy kilometrów. Potem czeka Cię konieczność naprawy. W przypadku regeneracji skrzyni biegów masz pewność, że przekładnia była właściwie użytkowana i serwisowana. Wystarczy naprawa i będzie Ci służyć przez kolejne lata. Natomiast wymiana skrzyni biegów na używaną to zwykła loteria, w której kupujący zazwyczaj przegrywa.

Przy pojawieniu się usterki skrzyni biegów uniemożliwiającej korzystanie z samochodu masz 2 wyjścia. Albo liczysz na szczęście i kupujesz używaną przekładnię z nadzieją, że będzie należycie działać. Albo stawiasz na regenerację i masz pewność, że skrzynia po naprawie będzie Ci bezawaryjnie służyć przez wiele lat. Przy wyborze opcji na uporanie się problemem koniecznie pamiętaj o 2 wskazówkach poznanych w dzisiejszym poradniku. Dzięki nim z łatwością wybierzesz odpowiedni sposób naprawy przekładni. Sprawdź sam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.