Menu

Profesjonalne chwytaki brukarskie do każdej realizacji

4 października 2019 - Budownictwo
Profesjonalne chwytaki brukarskie do każdej realizacji

Doświadczeni brukarze wiedzą, jak ważne jest dostosowanie konstrukcji chwytaka brukarskiego do rodzaju materiału brukarskiego oraz specyfiki realizacji. Wybierając specjalistyczny sprzęt, warto postawić na wysokojakościowe narzędzia pochodzące od renomowanych producentów, które zagwarantują najwyższy poziom ergonomii, wydajności i bezpieczeństwa.

Przegląd chwytaków brukarskich dla profesjonalistów

Chwytaki brukarskie to zróżnicowane konstrukcje dostosowane do różnego rodzaju płyt, kostki, bloczków czy krawężników. Profesjonalne firmy brukarskie powinny więc wyposażyć się w konstrukcje pozwalające im na sprawne układanie każdego rodzaju materiału brukarskiego.

Chwytak uniwersalny Mimal CHU

Przegląd chwytaków rozpoczynamy od chwytaka uniwersalnego Mimal CHU, który służy do mechanicznego i ręcznego przemieszczania i pozycjonowania krawężników, płyt chodnikowych, bloczków i innych elementów betonowych o masie do 150kg. Urządzenie wyposażone jest w gumowe wkładki gwarantujące odpowiedni chwyt elementów, a jego maksymalny rozstaw ramion wynosi 200 mm. Chwytak posiada zawiesie łańcuchowe, które pozwala na jego podwieszenie na większości maszyn budowlanych.

Chwytak do płyt jumbo Mimal CHJ

Chwytak Mimal CHJ pozwala na wygodne przenoszenie dużych płyt jumbo. Ze względu na swoje gabaryty, narzędzie zostało przystosowane do obsługi przez dwie lub cztery osoby i może być podwieszane na maszynie budowlanej. Rączki chwytaka są demontowane, dzięki czemu ułatwiają jego transport i składowanie. Chwytak Mimal CHJ waży 15,5 kg i pozwala na maksymalny udźwig na poziomie 180 kg. Rozstaw jego ramion jest regulowany i wynosi: 600/800/1000 mm.

Chwytak do kostki brukowej i cegły Mimal CHC

Chwytak Mimal CHC pozwala na wygodne i ergonomiczne ręczne przenoszenie cegieł, kostek brukowych oraz klinkieru w bezpieczny i wydajny sposób. Regulowany rozstaw szczęk w zakresie od 275 do 545 mm pozwala dopasować konstrukcję urządzenia do rodzaju materiału brukarskiego. Dzięki chwytakom Mimal CHC możliwe jest znaczące zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracowników podczas podnoszenia i transportu kostki czy cegieł.

Chwytak poprzeczny Mimal CHP

Poprzeczny chwytak Mimal CHP został zaprojektowany do sprawnego transportowania krawężników i innych długich elementów betonowych. Jego udźwig wynosi 130 kg, a rozstaw ramion regulowany jest w zakresie od 0 do 143 mm. Chwytak może być obsługiwany przez dwie osoby, a gumowe nakładki na szczękach zwiększają skuteczność chwytu. Rączki chwytaka są demontowane, co ułatwia jego transport i przechowywanie.

Chwytak do płyt ażurowych Mimal CHA

Chwytak do ażurów Mimal CHA to para dwóch odrębnych chwytaków obsługiwanych przez dwóch lub jednego operatora. Chwytaki pozwalają na sprawne przenoszenie i układanie płyt ażurowych i kratownic betonowych o masie do 100 kg. Chwytaki Mimal CHA są kompatybilne z elementami o otworach 100 x 100 mm. Wysokość rączek urządzenia jest regulowana, dzięki czemu pracownicy mogą dopasować je do swojego wzrostu.

Chwytak dwusuwakowy do płyt gresowych Mimal CHS

Mimal CHS to chwytak dwusuwakowy służący do transportu i układania płyt gresowych o wymiarach od 60 do 150 cm. Narzędzie wyposażone jest w mechanizm samozaciskowy, a aluminiowy profil zapewnia odpowiednią lekkość całej konstrukcji. Chwytak Mimal CHS zapewnia udźwig na poziomie 35 kg przy masie własnej 6,4 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.