Menu

Poznaj okrycia wierzchnie na sezon jesienny dla eleganckiego mężczyzny

27 października 2021 - Lifestyle
Poznaj okrycia wierzchnie na sezon jesienny dla eleganckiego mężczyzny

Okres jesienno-zimowy wymaga ubierania się w sposób stosowny do panujących temperatur. Bywa to jednak trudne, gdy w godzinach porannych jest mróz, a po południu jest piękne słońce, które rozgrzewa powietrze do nawet kilkunastu stopni. Zakładanie odzieży wierzchniej jest wtedy naprawdę utrudnione. Dlatego też należy ten element garderoby dobierać z dużą dozą ostrożności. Aby był on nie tylko elegancki, ale również funkcjonalny oraz wygodny. Jakie okrycia wierzchnie królują w tym sezonie? Na jakie kolory się zdecydować, aby wyglądać elegancko?

Najpopularniejsze fasony jesiennych okryć wierzchnich

Jesień jest przepiękna i pełna kolorów. Jest też porą roku, w której wahania temperatury są chyba najwyższe. Jednego dnia może być ujemna temperatura, a za chwilę kilkanaście stopni na plusie. Wraz ze zbliżaniem się zimy coraz mniej jest tych ciepłych dni, a coraz więcej deszczu, wiatru i chłodu. Okrycie wierzchnie ma chronić eleganckiego mężczyznę przed takimi warunkami atmosferycznymi. Z tego też powodu okrycia wierzchnie są szyte z materiałów, które dobrze izolują od niskich temperatur. Dzianiny o pięknym splocie, puchowe kurtki czy inne tkaniny są używane nie tylko po to by nadać odzieży atrakcyjnego wyglądu, ale również po to by noszący był chroniony przed zmiennymi warunkami. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na jeden z dwóch fasonów okrycia wierzchniego: są to albo eleganckie płaszcze do połowy uda lub w kolano lub też nieco bardziej sportowe w kroju kurtki puchowe – ocieplane. W zależności od preferowanej stylizacji można oba te fasony łączyć z różnymi ubraniami. Należy jednak pamiętać o tym, by dobierać fason odzieży wierzchniej również do okazji. Nawet najlepszy garnitur nie będzie wyglądał dobrze po tym, jak zostanie na niego założona puchowa kurtka. Elegancki mężczyzna na wydarzenia wymagające takiego ubioru założy raczej płaszcz męski.

Kolor ma znaczenie – eleganckie połączenia kolorystyczne

Jesienne kolory mają przełożenie również na kolory odzieży wierzchniej. Płaszcz męski dopasowany do jesiennych warunków ma raczej odcienie brązu, czy szarości. Rzadziej jest to czerń, ale i takie można znaleźć. Ze względu na to, że te barwy są raczej uniwersalne mężczyźni wybierają zakup jednego płaszcza, który dopasują później do wszystkich dodatków i elementów garderoby. Należy jednak pamiętać, że jeśli przemieszczamy się o zmroku poza samochodem należy użyć elementów odblaskowych. Ciemne kolory znacząco zmniejszają widoczność pieszego na drodze w czasie zmierzchu i nocy. A widoczny pieszy to bezpieczny pieszy.

Dopasowane do potrzeb okrycie wierzchnie

Oczywiście fason i kolor okrycia wierzchniego jest ważny, jednak czy nie najważniejszy jest komfort noszącego. Nawet najpiękniejszy ciuch nie będzie wyglądał dobrze, gdy mężczyzna będzie się w nim źle czuł. Dlatego też warto przymierzyć przed zakupem kilka różnych krojów płaszcza oraz tkanin z jakiego zostały wykonane. Dopiero takie porównanie pozwoli na zakupienie ubrania, które będzie mogło służyć nawet kilka sezonów bez konieczności kolejnej wizyty w sklepie.

Jedna myśl nt. „Poznaj okrycia wierzchnie na sezon jesienny dla eleganckiego mężczyzny

Marko

Kupując płaszcz stawiam na elegancje i zwykle wybieram płaszcze brązowe. Uważam, że najbardziej do mnie pasują.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.