Menu

Panele akustyczne – czy mogą posłużyć jako dekoracja?

17 czerwca 2021 - Wnętrza
Panele akustyczne – czy mogą posłużyć jako dekoracja?

Artykuł partnera.

Panele akustyczne to sprzęt, który wykorzystywany jest przede wszystkim w studiach lub w pomieszczeniach nagraniowych. Celem tego sprzętu jest zapewnienie wnętrzu dobrej akustyki oraz stłumienie się rozchodzenia dźwięków. Dzięki temu mogą powstawać wysokiej jakości nagrania dźwiękowe, na przykład utwory muzyczne, czy podcasty. Nowoczesne panele akustyczne to nie tylko skuteczne rozwiązanie w zakresie akustyki, ale również stylowe uzupełnienie aranżacji. Czy mogą posłużyć jako dekoracja?

Czym są panele akustyczne?

Przede wszystkim panele akustyczne to okładzina, którą umieszcza się na ścianie oraz suficie. Panele takie najczęściej składają się z dwóch elementów. Jeden z nich odpowiada za rozpraszanie dźwięku i najczęściej jest to płyta meblowa lub sklejka. Drugi element to absorber dźwięku, który powstaje z wełny, pianki, czy też tkaniny dźwiękochłonnej. Tak skonstruowane panele akustyczne odpowiadają za tłumienie dźwięku, co sprawdza się nie tylko w studiach nagrań. Wyposażenie to wykorzystywane jest również w kinach, salach koncertowych i wykładowych, a także w przestrzeni domowej, gdzie panele pełnią dwie funkcje. Wciąż pozostają pochłaniaczami dźwięku, a z drugiej strony stają się również efektownymi dekoracjami.

Dekoracyjne panele ścienne

Dekoracyjne panele ścienne to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Połączenie ich funkcjonalności i estetyki sprawia, że doskonale odnajdują się w każdych wnętrzach, w tym również w domowym salonie, gdzie jest kącik telewizyjny oraz w sypialni. Tu warto zwrócić uwagę na nowoczesne panele 3D, które często mogą mieć bardzo ciekawą fakturę oraz powierzchnię bogatą w zdobienia. Różna kolorystyka oraz różne materiały wykorzystane w produkcji sprawiają, że bez trudu dobierzecie panele idealnie dopasowane do Waszych wnętrz. Panele mogą być wykorzystywane pojedynczo lub w całych zestawach, również jako różnokolorowe mozaiki. Takie rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim kreatywnym i nowoczesnym aranżacjom wnętrz. Na rynku znajdziecie również panele akustyczne, które można malować oraz takie, które przypominają efektowne obrazy 3D. Wpłynie to znacznie na estetyczny odbiór wnętrza, w którym będą używane. Ponadto są bardzo łatwe w montażu, co również jest ich zaletą.

Postaw na panele akustyczne Addictive Sound

Sprawdzonym rozwiązaniem na rynku są panele akustyczne marki Addictive Sound, które można kupić bezpośrednio na stronie https://www.asound.pl/. Projektanci marki zadbali o to, by panele akustyczne powstawały z najwyższej jakości i starannie dobranych materiałów, dzięki czemu spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Poza funkcjonalnością, są również bardzo estetyczne. W ofercie sklepu znajdziecie panele w różnych kolorach oraz o różnych fakturach. W ramach dekoracji bardzo często wykorzystywane są obrazy akustyczne, które z jednej strony wciąż posiadają swoją główną funkcję pochłaniacza dźwięku, a z drugiej strony mają efektowny nadruk, dzięki czemu pełnią również funkcję obrazu. W bardziej klasycznych wnętrzach można postawić na panele akustyczne jednolite lub w efektowne wzory przestrzenne, co również jest bardzo estetyczne i z pewnością wypełni swoją funkcję dekoracyjną. Jeżeli szukacie wysokiej jakości oraz jednocześnie efektownych paneli akustycznych, to warto odwiedzić oficjalną stronę producenta Addictive Sound.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.