Menu

Montaż i remont dachów – jakie prace obejmują?

14 maja 2021 - Budownictwo
Montaż i remont dachów – jakie prace obejmują?

Właściciele nowych, ale też istniejących nieruchomości często muszą zdecydować się na przeprowadzenie montażu bądź remontu istniejącego pokrycia dachowego. Prace te muszą być wykonane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów – tylko w ten sposób właściciel zyska pewność, że dach będzie wyglądał właściwie i prawidłowo będzie pełnił swoją funkcję. Dobrze wykonana konstrukcja gwarantuje odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Jakie prace obejmuje montaż i remont dachów? Wyjaśniamy poniżej.

Montaż pokrycia – na czym polega?

Montaż pokrycia jest usługą wykonywaną w przypadku budowy nowych domów – przekonuje specjalista ze sklepu Dekarze.pl oferującego wciągarki budowlane. Kluczową rolę odgrywa więźba dachowa, jednak to inwestor musi zdecydować o pozostałych materiałach wykorzystanych do budowy dachu. Najpopularniejszym rozwiązaniem w ostatnich latach jest dachówka – z tego względu firmy dekarskie specjalizują się w jej układaniu. Dzięki elementom tym dach jest nie tylko trwały, ale też pięknie i wyjątkowo się prezentuje. Dachówka ceramiczna zapewnia również skuteczną izolację akustyczną i termiczną, ale jest również odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Podczas wykonania nowego pokrycia konieczne jest także wykonanie gontu bitumicznego czy też położenie blachodachówki. Rozwiązania te wyróżniają się lepszą ceną, a mimo to gwarantują tak samo skuteczną izolację termiczną. Niestety blacha nie sprawdza się na poddaszach użytkowych – nie ma odpowiednich parametrów izolacji akustycznej, stąd w trakcie deszczu generuje spory hałas.

Jakie prace obejmuje remont dachu?

Jeśli chodzi o remont dachu to wymiana uszkodzonego pokrycia dachowego nie jest łatwym zadaniem. Prace te powinny być wykonane możliwie jak najszybciej, stąd też konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Przed przystąpieniem do prac konieczne jest również sprawdzenie stanu technicznego konstrukcji i ustalenie zakresu czynności – w części przypadków konieczne może być wymienienie całego pokrycia. W zakres prac wchodzi często nie tylko wymiana uszkodzonego pokrycia, ale też w przypadku mniejszych uszkodzeń istnieje możliwość dokonania wymiany pokrycia z blachy przy użyciu taśmy uszczelniającej. W zależności od wyników oceny konieczna może być wymiana elementów połaci czy ocieplenie poddasza.

Aby mieć pewność, że dach po przeprowadzonym remoncie będzie właściwie spełniał swoje funkcje, należy zadanie to powierzyć fachowcom, którzy mają odpowiednie umiejętności, wiedzę i dysponują specjalistycznym sprzętem. W przypadku poważniejszych uszkodzeń nie warto decydować się na częściową wymianę pokrycia – za kilka lat, a może nawet miesięcy, może być konieczne przeprowadzenie generalnego remontu, który będzie już dużo kosztowniejszy.

Jedna myśl nt. „Montaż i remont dachów – jakie prace obejmują?

Hycia11w2

Właśnie zaczekałam z mężem budowę domu. Dobrze, że znalazłem ten artykuł, na pewno mu pokażę.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.