Menu

Łazienki modne w 2022 roku – wyposażenie łazienek

30 maja 2022 - Wnętrza
Łazienki modne w 2022 roku – wyposażenie łazienek

Nowe trendy w aranżacjach łazienek widoczne są podczas Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii. Na tych właśnie targach wystawiają się najwięksi producenci ceramiki łazienkowej oraz wyposażenia, którzy tak naprawdę dyktują trendy wnętrzarskie. Klientowi trudno za zmianami nadążyć, ale przecież od tego właśnie ma sklep, który powinien zatrudniać wyspecjalizowaną obsługę monitorującą zmiany na rynku oraz nowe trendy. Sprawdź, co w roku 2022 jest modne w wyposażeniu łazienek.

Kierować się modą, czy własnymi upodobaniami?

To trudne pytanie, czym się kierować przy wyborze wyposażenia łazienek. Dziś modna jest czarna armatura, w przyszłym roku z pewnością pokaże się coś zupełnie innego. Moda może być dla klienta drogowskazem, tak by wiedział, co w danej chwili na rynku jest na topie, ale czy na pewno powinno się nią tak do końca kierować? Wszystko zależy od upodobań. Jeśli ktoś lubi jasne pomieszczenia, nie położy sobie w łazience czarnych płytek, tylko dlatego, że są modne. Po to właśnie w sklepach a akcesoriami łazienkowymi, jak choćby w sklepie Świat Łazienek XXI wieku, istnieje wiele alternatyw, z których klient może wybierać. We własnej łazience należy się czuć komfortowo i dobrze, wszak niejednokrotnie jest to miejsce, w którym po znoju całego dnia można wypocząć. Wiele spośród łazienek urządzanych jest w stylu domowego SPA.

Czerń modna w 2022 roku

Jeśli nie czujesz się dobrze w ciemnych pomieszczeniach, modny kolor czarny można wykorzystać w armaturze. Czerń to elegancja, a w połączeniu z białą ceramiką będzie spójna i modnie urządzona. Po czarne baterie najczęściej sięgają osoby lubiące styl loft. Znakomicie komponują się z elementami drewnianymi oraz z betonem. Czarna armatura z pewnością najlepiej sprawdzi się w łazience w stylu retro lub klasycznym. W niewielkich przestrzeniach, w łazienkach o małym metrażu czarna armatura na tyle przyciągnie uwagę, że niezauważalna stanie się mała powierzchnia.

Biel w 2022 roku

Nie ma co obawiać się o biel, w 2022 roku nadal jest modna, a jak ogólnie wiadomo to kolor uniwersalny. Dzięki bieli można uzyskać optycznie powiększone wnętrze, co przyda się w małych łazienkach. Stosując białe płytki ścienne, biel rozproszy i odbije światło. W sklepie Świat Łazienek XXI wieku otrzyma się przepiękną białą armaturę łazienkową.

Nowe trendy – minimalizm i ekologia

Wybierając miski WC bezrantowe korzystasz z łatwiejszego utrzymania higieny oraz z rozwiązania ekologicznego. Miska bezrantowa, tzn. pozbawiona kołnierza pozwoli na zmniejszone ekologiczne zużycie wody, nawet o 50%. Wybierając prysznic zamiast wanny, także oszczędzamy wodę, dla porównania 5-minutowy prysznic to około 90 litrów wody, natomiast kąpiel w wannie to aż 150 litrów.

Wybierając wyposażenie łazienek, miej na względzie także aspekt ekologiczny. Ludzie coraz częściej starają się chronić planetę, nie wykorzystując jej na maksa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.