Menu

Kiedy nie malować dolnych rzęs? Tajemnice używania tuszu do rzęs

20 listopada 2023 - Lifestyle
Kiedy nie malować dolnych rzęs? Tajemnice używania tuszu do rzęs

Czy wiesz, że nie zawsze wskazane jest malowanie dolnych rzęs? Na przykład kiedy są one bardzo długie, to odbijający się tusz po jakimś czasie może sprawić, że oczy będą wyglądały na zmęczone. Lepiej wówczas zrezygnować z podkreślania dolnych rzęs, co może odświeżyć spojrzenie. Poznaj makijażowe sztuczki podczas używania tuszu do rzęs? Na jakie kształty szczoteczek zwrócić uwagę?

Kiedy zrezygnować z malowania dolnych rzęs?

Pokrywanie tuszem dolnych rzęs jest niewskazane, gdy masz opadającą powiekę. Wizażystki radzą też, aby pomijać tę czynność, gdy chcesz odmłodzić i otworzyć oko. Zamiast pokrywać tuszem dolne rzęsy, sięgnij po białą kredkę do oczu i wypełnij ją dolną linię wodną. Spojrzenie nabierze blasku.

Jak wybrać dobry tusz do rzęs?

Przy wyborze tuszu do rzęs, zastanów się, czego właściwie od niego oczekujesz? Zwróć uwagę na nazwę produktu i kształt szczoteczki.

Jak wybrać najlepszy tusz dla siebie? Metoda prób i błędów jest wskazana – jeśli nie wypróbujesz różnych produktów i modeli szczoteczek, nie będziesz wiedzieć, która jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Jak nakładać tusz do rzęs? Różne metody aplikacji i triki

Wiele zależy od szczoteczki, ale możesz wypróbować różne metody aplikacji – może okazać się, że sposób nakładania tuszu może całkiem zmienić efekt malowania.

Niektóre tusze łączą funkcje upiększające z pielęgnacją dzięki zawartości naturalnych olejków. Warto mieć to na względzie wybierając dobry tusz do rzęs – może on każdego dnia przyczynić się do wzmacniania kondycji Twoich rzęs. Pamiętaj, aby zmywać go delikatnie środkiem odpowiednim do demakijażu. Pocieranie nie jest wskazane, ponieważ w ten sposób osłabiają się delikatne rzęsy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.