Menu

Kiedy lepiej skorzystać z usług pomiarowych niż wypożyczenia sprzętu pomiarowego?

5 stycznia 2022 - Usługi
Kiedy lepiej skorzystać z usług pomiarowych niż wypożyczenia sprzętu pomiarowego?

Wykonanie odpowiednich pomiarów jest elementem pracy obiektów badawczych, ośrodków produkcyjnych oraz kontrolnych. Niestety w wielu przypadkach pracujący tam specjaliści muszą się mierzyć z problemem braku odpowiedniego zaplecza technologicznego do ich wykonania. W takim przypadku są dwa rozwiązania; albo zlecić wykonanie pomiarów zewnętrznej firmie, albo wypożyczyć sprzęt pomiarowy. Kiedy skorzystanie z usług pomiarowych jest korzystniejsze?

Kiedy warto skorzystać z usług pomiarowych?

Skorzystanie z usług pomiarowych jest szczególnie przydatną alternatywą dla wypożyczenia sprzętu pomiarowego w sytuacjach, gdy przeprowadzany pomiar jest jednorazowy. Jest to też świetne rozwiązanie, gdy chcemy przetestować możliwości konkretnego sprzętu pomiarowego i aplikacji badawczej, zanim zdecydujemy się na jego wypożyczenie lub zakup.

Usługi pomiarowe są również nieocenioną pomocą w przypadku, gdy dany ośrodek badawczy nie posiada odpowiednio wyszkolonego personelu do obsługi danego urządzenia pomiarowego lub nie posiada wystarczająco dużo czasu, by wdrożyć szkolenia, które umożliwiałyby nabycie kompetencji przez pracowników.

W niektórych sytuacjach może też się okazać, że znacznie korzystniejsze finansowo jest zlecenie przeprowadzenia danego rodzaju pomiarów niż wypożyczenie sprzętu. Dotyczy to zwłaszcza wspomnianej już sytuacji, gdy dany pomiar przeprowadzany jest jednorazowo.

We wszystkich tych sytuacjach można zgłosić się do przedsiębiorstw, takich jak EC TEST SYSTEMS i zlecić im wykonanie odpowiedniego pomiaru.

Jakie rodzaje pomiarów można zlecić?

Zakres dostępnych w ofercie pomiarów jest uzależniony od zaplecza technologicznego danego przedsiębiorstwa oraz kompetencji pracujących w nim pracowników. Należy bowiem pamiętać, że sam pomiar bez sporządzenia pełnego raportu jest niewystarczającym rozwiązaniem. Wśród dostępnych opcji można znaleźć: pomiar drgań, testy udarowe, pomiary hałasu oraz natężenia dźwięku, pomiary temperatury oraz jej rozkładu, pomiary ciśnienia i siły, testy wibracyjne, analizę modalną, rejestracji zdarzeń szybkich, czy skanowanie 3D.

Warto też wziąć pod uwagę, że w przypadku prostszych pomiarów lepszym rozwiązaniem może być wypożyczenie sprzętu pomiarowego. W tym celu trzeba skontaktować się z firmami wyspecjalizowanymi w tego typu usługach. Wiele z nich oferuje pomoc wyborze odpowiednich urządzeń pomiarowych dostosowanych do potrzeb konkretnych aplikacji badawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.