Menu

Jak znaleźć odzież dla bardzo aktywnego dziecka, którego wszędzie pełno?

4 marca 2022 - Dzieci i młodzież
Jak znaleźć odzież dla bardzo aktywnego dziecka, którego wszędzie pełno?

O wielu dzieciach mówi się, że są jak żywe srebro, czyli jest ich wszędzie pełno. Takie dzieciaki są bardzo aktywne i rzeczywiście warto z tego powodu się cieszyć, wszak maluchy i starszaki zazwyczaj nie mają problemów z nadwagą. Ale z drugiej strony rodzice nie są zachwyceni faktem, że takie dzieci z szybkością torpedy uszkadzają i niszczą ubrania, a to wiąże się z niemałymi kosztami. Tutaj pojawia się więc pytanie: jak znaleźć odzież dla bardzo aktywnego dziecka, którego wszędzie jest pełno?

Jakość przez wielkie „J”

Jakość ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Mając bardzo aktywne dziecko, które uwielbia spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu, warto wybierać ubrania, które są stosunkowo mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że za takie ubrania trzeba zapłacić więcej, ale niewątpliwie ich dużą zaletą jest to, że nie będziecie musieli często wymieniać swoim pociechom garderoby. Nie można zapominać, że także wygoda jest ważna, stąd trzeba wybierać odzież, która nie krępuje ruchów dziecka i pozwala mu na swobodną zabawę. Ubrania nie mogą zbytnio przylegać do skóry, gdyż wtedy mogą powodować u dzieci dyskomfort. Doskonale sprawdzają się tutaj ubrania z naturalnych włókien. Można wybrać takie, które są biodegradowalne. Dobrze jeżeli posiadają także certyfikację, np. GOTS. Wtedy macie pewność, że zostały wykonane z włókien pochodzących z organicznych upraw. Taka bawełna nie tylko zapewnia dziecku komfort, ale też nie podrażnia jego delikatnej skóry. Do tego należy jeszcze zwrócić uwagę na skład. W żadnym wypadku w składzie odzieży nie powinno być soli czy estrów kwasu ftalowego. Są one bardzo niebezpieczne i uważa się je za szkodliwe dla układu oddechowego dzieci.

Sklep z odzieżą dziecięcą – wybierz ten najlepszy

Oczywiście nie można zapominać, że aby znaleźć mocną i trwałą odzież dziecięcą, trzeba na początek znaleźć dobry sklep. Nie oznacza to sklepu z odzieżą tanią. Pamiętajcie, że lepiej zapłacić więcej, a w zamian za to zyskać produkty bezpieczne i wysokiej jakości. W dobrym sklepie z odzieżą dziecięcą liczy się jakość i dobro dzieci, dlatego też ubrania są wyselekcjonowane. W ten sposób rodzice, niezależnie od tego, co wybiorą, zyskają naprawdę dobry produkt. Na pewno nie należy kupować ubrań w supermarketach, gdyż często są one bez jakiegokolwiek atestu i zwyczajnie mogą być niebezpieczne dla delikatnej skóry dzieci. Wiele osób zastanawia się, czy warto kupować odzież w sklepach z używaną odzieżą. Jako argument za Ci rodzice uważają to, że dzieci szybko rosną, dlatego nie ma sensu kupować im lepszej odzieży. Ale mając bardzo aktywne dziecko trzeba wiedzieć, że lepiej zapłacić więcej, gdyż mocną i dobrą odzież dziecięcą można potem sprzedać lub przeznaczyć dla młodszego rodzeństwa.

Odzież skrojona do potrzeb dziecka

Dobrzy producenci odzieży wiedzą, że niektóre dzieci są nader aktywne, dlatego też dopasowują do nich swoją ofertę. Legginsy, spodnie czy też bluzy i bluzki, a ponadto kurtki wyposażają w mocne szwy, które jednocześnie są elastyczne. Dzięki temu o przetarcie na szwie jest znacznie trudniej. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bowiem nawet jeśli zdarzy się wypadek, bo przecież nie ma odzieży niezniszczalnej, to można ją naprawić i to bez szycia. Są producenci, którzy oferują do swojej odzieży zestawy naprawcze, które można po prostu wprasować w uszkodzenie. Co więcej materiał stapia się z pozostałym i owa „łata” nie jest widoczna.

Zadbaj o bezpieczeństwo ruchliwego dziecka po zmroku

Dziecko to żywe srebro i bawiąc się na podwórku, często do późnych godzin popołudniowych, powinno być widoczne. Zatem należy mu zapewnić także bezpieczną odzież. Kurtki czy spodnie wyposażone fabrycznie w elementy odblaskowe są naprawdę świetnym wyborem. Oczywiście odblaski można zakupić osobno, a producenci dbają, by odzież była wyposażona w szlufki czy pętelki, gdzie można je przypiąć. Dziecko bawiąc się na przyosiedlowej drodze, gdzie jest to dozwolone, będzie widoczne dla nadjeżdżających kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.