Menu

Jak przygotować mocne i trwałe ogrodzenie wokół budynku firmowego?

2 marca 2022 - Budownictwo
Jak przygotować mocne i trwałe ogrodzenie wokół budynku firmowego?

Prowadząc firmę, trzeba dbać nie tylko o jakość usług, ale i pamiętać, że ochrona mienia ma duże znaczenie. W tym przypadku należy pamiętać, iż wybór ogrodzenia jest niezwykle ważny, gdyż zabezpiecza sprzęty i materiały pozostawione na zewnątrz przed kradzieżą. Dlatego na ogrodzeniu wokół budynku firmy absolutnie nie można oszczędzać. Zatem, jak przygotować mocne i trwałe ogrodzenie?

Czy warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

Wielu inwestorów zastanawia się nad ogrodzeniem panelowym. W końcu jego cena jest relatywnie niska, montaż prosty, a estetyka przyzwoita. Oczywiście warto dowiedzieć się nieco więcej o trwałości. I tutaj musicie wiedzieć, że wybierając ogrodzenie, które jest ocynkowane, nie musicie obawiać się o korozję. Również trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne jest duża, ale tylko wtedy gdy zdecydujecie się na ogrodzenie wykonane ze sztywnego, zgrzewanego drutu o dużej grubości. Rzecz jasna ogrodzenie panelowe nie ma samych zalet. Niestety ma też dużą wadę, a mianowicie przez takie ogrodzenie wszystko widać. Jeżeli więc chcecie, aby sprzęty firmowe nie były widoczne, musicie dodatkowo zdecydować się na obsadzenie ogrodzenia roślinami pnącymi, co nie wygląda dobrze, a przy tym nie kojarzy się z prestiżem firmy. Dodatkowo jeżeli podłoże jest miękkie i wilgotne, to należy zastosować podmurówkę, co znowu zwiększa koszty, zatem podsumowując, ogrodzenie panelowe nie jest najlepszym wyborem.

Ogrodzenie betonowe – dobry wybór dla każdego

Czas przejść do zdecydowanie lepszego rozwiązania i tutaj mamy na myśli ogrodzenie betonowe. Warto wykonać je z płyt betonowych, które są trwałe i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do tego cechuje je ponadprzeciętna wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne, w tym mrozy, upały, promieniowanie UV, czy opady deszczu. W żadnym wypadku nie tracą na trwałości. Można zdecydować się także na płyty betonowe odporne na wnikanie brudu bądź takie, które są dodatkowo zaimpregnowane. Płyty betonowe doskonale sprawdzają się jako materiał, z którego wykonacie ogrodzenie, tym bardziej że możecie wybrać modele o różnym wymiarze. Możecie także połączyć płyty betonowe z panelami i w ten sposób zyskacie nowocześniejszą estetykę. Niemniej przed kradzieżą czy uszkodzeniem mienia najlepiej chronią klasyczne płyty betonowe.

Ogrodzenie gabionowe – zalety i wady

Coraz więcej osób decyduje się na ogrodzenie gabionowe. Trzeba przyznać, że ma coś w sobie. Jeszcze do niedawna gabiony służyły głównie jako ochrona przed osuwiskami, ale obecnie takie rozwiązanie poleca się nawet dla dużych firm. W czym tkwi zatem sekret gabionów? Oczywiście ich cena jest relatywnie niska. Także montaż nie jest trudny. Musicie również wiedzieć, że siatki gabionowe możecie wypełnić kamykami czy nawet pokruszonym betonem. Ogrodzenie gabionowe jest odporne na warunki atmosferyczne, pod warunkiem, że wybierzecie te ze stali ocynkowanej, a dodatkowo chroni przed nadmiernym hałasem z zewnątrz. Jeżeli więc Wasza firma znajduje się bezpośrednio przy głównej drodze, to trzeba przyznać, że takie rozwiązanie będzie odpowiednie.

Ogrodzenie z kamienia – estetyka i design na najwyższym poziomie

Wiele osób zastanawia się nad ogrodzeniem z kamienia. W końcu wydaje się, że płoty kamienne są trwałe, a z tym bywa różnie. Otóż wszystko zależy od materiału, jaki wybierzecie. Najbardziej wytrzymałe są kwarcyty, granity i bazalty. Są to materiały niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym niezwykle dobrze się prezentujące. Jednak nie są one tanie. Dodatkowo problemem jest to, że trudno je formować. Zatem takie ogrodzenie musi być wykonane przez prawdziwych fachowców, a to znowu zwiększa koszty inwestycji. Alternatywą dla nich są piaskowce. Jednak maja wadę, a mianowicie niszczeją pod wpływem wody, a jeżeli ogrodzenie postawicie w miejscu o dużej wilgotności, to może się okazać, że zaczną porastać glonami. Alternatywą dla nich są kamienie polne. Możecie tutaj wykorzystać skały, jednak niestety czeka Was poszukiwanie dobrych surowców.

Porównując tych kilka najpopularniejszych rozwiązań, jasno można stwierdzić, iż najlepszym wyborem do ochrony mienia firmy jest ogrodzenie z betonu lub gabionów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.