Menu

Jak podłączyć multiroom?

22 października 2018 - Technologia
Jak podłączyć multiroom?

Multiroom to dodatek, który zyskuje na popularności. Wiele osób, które decydują się na zastosowaniu go w swoim domu lub mieszkaniu, ma jednak wątpliwości, czy będzie w stanie go dobrze skonfigurować. Zadają sobie pytanie: multiroom – jak podłączyć? Czy uruchomienie tego dodatku jest problemowe, czy też nie trzeba się w ogóle tym martwić? Ile to kosztuje?

Multiroom – jak podłączyć?

Jeśli chodzi o multiroom – jak podłączyć go, by działał poprawnie (https://www.inea.pl/superdodatki/dla-ciebie/multiroom)? Wszystkie jest tutaj uzależnione od rodzaju instalacji. Zwykła, w której przypadku do mieszkania doprowadza się kabel antenowy, wymaga rozgałęźnika dzielącego sygnał na co najmniej dwa różne dekodery (podstawowy oraz dodatkowy, znajdujący się w innej lokalizacji). Nie trzeba tego robić samodzielnie.

Wielu operatorów (jak INEA) oferuje specjalną usługę montażową. Technicy w takim przypadku podłączają rozgałęźnik, doprowadzają kabel do odpowiednich urządzeń, a także dokonują instalacji poszczególnych dekoderów. Z kolei, gdy korzysta się w mieszkaniu ze światłowodu, podłączenie multiroomu może nastąpić w dwojaki sposób. W pierwszej sytuacji kabel antenowy podłącza się do modemu światłowodowego, a sam modem – do głównego dekodera i dekodera dodatkowego, przy wykorzystaniu specjalnego rozgałęźnika.

W drugim rozwiązaniu dekoder łączy się z modemem światłowodowym przy wykorzystaniu kabla Ethernet, a na końcu – dekoder zostaje podłączony do telewizora. Uruchomienie multiroomu nie wymaga zatem konieczności posiadania specjalnych umiejętności. Może to zrobić każda osoba po zapoznaniu się z instrukcją.

Multiroom a podpisywanie umowy z operatorem

Chcąc skorzystać z multiroomu, podpisując z operatorem umowę dotyczącą świadczenia usług telewizji, trzeba zaznaczyć, że będzie się używało tego dodatku oraz określić ilość odbiorników. W takim przypadku oprócz dekodera wykorzystywanego do domyślnego odbiornika operator przekazuje również odpowiednią ilość dekoderów dodatkowych. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami miesięcznymi, aczkolwiek nie powinny być one wysokie.

Na przykład w INEA jest to 14,90 zł, jeśli chodzi o korzystanie z multiroom na jednym dodatkowym odbiorniku (a więc np. gdy do śledzenia programów telewizyjnych będzie się korzystało z dwóch telewizorów). Koszt takiej usługi rośnie proporcjonalnie przy większej liczbie dekoderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.