Menu

Dlaczego warto zapisać dziecko na kolonie zimą?

8 stycznia 2024 - Dzieci i młodzież
Dlaczego warto zapisać dziecko na kolonie zimą?

Artykuł sponsorowany.

Dwa tygodnie, tyle dokładnie trwają ferie zimowe w każdej polskiej szkole. Niestety nie rzadko jest to czas spędzony przed ekranem komputera, który warto byłoby urozmaicić. Aby ferie zimowe, były czasem spędzonym przyjemnie, rozwojowo, aktywnie i z rówieśnikami, warto zapisać dziecko na zimowisko lub poszukać dedykowanej oferty dla nastolatka, która będzie kwintesencją jego pasji. Obozy młodzieżowe tematyczne to czas przepełniony rozrywką i nauką w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Jaki obóz młodzieżowy wybrać, by uszczęśliwić dzieci i młodzież?

Przede wszystkim taki, który pozwoli dziecku albo na rozwijanie pasji, albo na przedstawienie mu ciekawej alternatywy dla konkretnych zainteresowań. Zwykłe zimowisko może nie spełnić oczekiwań dziecka i nastolatka, ale również zniechęcić do wyjazdu w przyszłym roku. Jeśli jednak oprzemy scenariusz wyjazdu na zajęciach zorganizowanych, przygotowanych np. wedle tematyki szkoły czarodziejów (program wyjazdu obejmuje rozwiązywanie zagadek, zajęcia z tworzenia eliksirów, naukę zaklęć i niezapomniany Bal Czarodzieja w zamku), szkoły tropicieli (dla fanów Władcy Pierścieni. W trakcie obozu każde dziecko weźmie udział w zajęciach z łucznictwa, podchodach, a także zatańczy na Balu Tropiciela), czy gwiezdnej akademii (wybieraną przez osoby oglądające Gwiezdne Wojny. Uczestnicy kolonii zbudują własnego robota, będą walczyć na miecze, zasięgną podstaw medytacji i pobawią na Balu Rekruta) to jest spora szansa na duże zadowolenie z wyjazdu. Zimowisko nie może być nudne, ponieważ zabija kreatywność dziecka. Wręcz przeciwnie, warto wybierać takie, które są nasycone dbałością o każdy najdrobniejszy detal

Takie nietypowe zimowiska organizuje https://quatronum.pl, które specjalizuje się w organizacji obozów w najpiękniejszych polskich zamkach, dopasowanych tematycznie do tego, co interesuje dziecko.

Dzieci i młodzież na kilku tematycznych obozach (czarodziejów, tropicieli, gwiezdnej akademii) przebywa w zamku Golubskim, Jana III Sobieskiego w Rzucewie, w Rydzynie, w Rokosowie, w Giżycku lub w niezwykle urokliwym pałacu Sulisław, a także wielu innych wspaniałych lokalizacjach. Miejsca są wyjątkowe, a dopasowane do konkretnej tematyki obozu młodzieżowego sprawiają, że klimat wyjazdu, wspaniale wpływa na zainteresowania dziecka i jego rozwój. To czas, który nie jest monotonny i stracony. Takich ferii zimowych dziecko długo nie zapomni.

Dlaczego zimowiska Quatronum cieszą się tak dużą popularnością?

Dzieciaki lubią spędzać czas z rówieśnikami, a nastolatkowie wyjeżdżać z przyjaciółmi. Na zimowiskach Quatronum czasu na zawiązanie długotrwałych relacji jest sporo, a uczestnicy mogą korzystać z przytulnych pałacowych komnat, w których dodatkowo nie brakuje dobrej zabawy przy planszówkach, jak również zajęciach zorganizowanych przez kadrę pedagogów.

Odpoczynek na takich obozach młodzieżowych jest przeznaczony dla osób w wieku od 8 do 18 lat. Wykwalifikowana kadra wspiera rozwój interpersonalny i pełni całkowitą pieczę nad bezpieczeństwem dzieci. Każdy dzień jest wypełniony kreatywnym poznawaniem umiejętności z zakresu danej tematyki, jak również przeżywania wspólnych, niezapomnianych przygód.

Obozy dla dzieci i młodzieży są tylko wstępem do rozwijania pasji dziecka i elementem motywowania kolejnych wyjazdów. To od rodziców dziecka zależy, jak rozpocznie się ta fascynująca przygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.