Menu

Czarna kuchnia — w jakich wnętrzach się sprawdza?

2 sierpnia 2022 - Wnętrza
Czarna kuchnia — w jakich wnętrzach się sprawdza?

Artykuł partnera.

W ostatnich latach klienci, zlecając wykonanie mebli kuchennych na wymiar coraz częściej decydują się na nietypowe, oryginalne rozwiązania aranżacyjne. Coraz popularniejsze stają się np. czarne meble kuchenne. Taki sposób aranżacji wnętrza pozwala osiągnąć znakomite rezultaty. W artykule tłumaczymy, czy czarne meble kuchenne są jednak na pewno dobrym pomysłem i czy nie sprawiają wielu trudności, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę decydując się na taki sposób wykończenia oraz z jakimi kolorami najlepiej jest połączyć czerń.

Czy czarne meble kuchenne to dobry pomysł?

Wykończenie kuchni w czarnym kolorze nie jest zbyt często wybieranym rozwiązaniem, jednak w ostatnich latach na taki krok decyduje się coraz więcej osób. Czerń jako dominująca barwa jest trudna w osiągnięciu znakomitych rezultatów aranżacji, jednak mądrze użyta może naprawdę wzbogacić estetykę wnętrza i sprawić, że będzie ono niezwykle eleganckie i funkcjonalne. Czarne zabudowy kuchenne dają możliwość np. wykończenia kuchni nowoczesnej, która odznacza się wysoką funkcjonalnością i wygodą. Zastosowanie czerni jako głównego koloru w wykończeniu kuchni jest na pewno bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Poprzez wybranie mebli i blatu roboczego z odpowiednich materiałów, nie trzeba się też martwić o to, że w trakcie użytkowania kuchni będą na nas czekały jakieś niespodziewane trudności, np. że na meblach będą powstawały dobrze widoczne plamy.

O czym trzeba pamiętać decydując się na czarną kuchnię?

Decydując się na czarną kuchnię, trzeba pamiętać o tym, żeby oryginalna estetyka wykończenia wnętrza szła w parze z funkcjonalnością i wygodą użytkowania mebli. Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu z meblami ZOV w Poznaniu, który specjalizuje się w wykonywaniu mebli na wymiar:

Meble kuchenne powinny w pełni odpowiadać naszym wymaganiom. Najlepiej w trakcie projektowania mebli kuchennych stosować się do zasad trójkąta roboczego. Dzięki temu najważniejsze strefy kuchenne będą od siebie oddalone w taki sposób, żeby w kuchni wygodnie można było wykonywać wszystkie czynności. Ważne jest też to, żeby samą zabudowę kuchenną wykonać z materiałów, na których nie będą widoczne żadne plamy. Czarny kolor niestety sprzyja pojawianiu się na nim widocznych zabrudzeń, jednak można temu zaradzić i wybierać np. meble w macie.

Z czym najlepiej jest połączyć czarny kolor?

Zwiększyć osiągnięty efekt estetyczny można też łącząc czerń z innymi kolorami. Dobrze sprawdzają się np. czarne meble kuchenne połączone z drewnianym blatem. Ciekawy efekt aranżacji można też osiągnąć łącząc czerń z bielą i np. czarne meble kuchenne umieścić na tle białych ścian. Ten kontrast na pewno jeszcze bardziej wzmocni osiągnięty efekt.

Wiele osób decyduje się też na połączenie czarnych mebli kuchennych z bardziej żywymi kolorami. W tym celu doskonale się sprawdzą m.in. żółte, pomarańczowe lub czerwone dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.