Menu

Pożyczka gotówkowa — co to takiego?

18 sierpnia 2021 - Finanse
Pożyczka gotówkowa — co to takiego?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy dostępny w ofertach większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Czym jest w praktyce? Kto może po nią sięgnąć? Jak wybrać tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę? Podpowiadamy.

Pożyczka gotówkowa to skuteczny sposób na szybkie, wygodne i bezpieczne pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Dostępna w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych umożliwia realizację marzeń i planów, finansowanie bieżących wydatków czy spłatę zobowiązań finansowych.

Pożyczka gotówkowa – ile możesz pożyczyć?

Kwoty dostępnych na rynku pożyczek gotówkowych wynoszą nawet od kilku aż do kilkuset tysięcy złotych. To, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć, zależy przede wszystkim od oferty konkretnej instytucji finansowej oraz Twojej zdolności kredytowej. Wyższa zdolność kredytowa to większa szansa na wysoką kwotę finansowania.

Spłata pożyczki gotówkowej odbywa się w miesięcznych ratach – kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu.

Kto może sięgnąć po pożyczkę gotówkową?

Podobnie jak w przypadku kwot i terminów spłaty, także w kwestii warunków stawianych pożyczkobiorcom, wiele zależy od konkretnej instytucji finansowej. Jako niepisany standard można przyjąć jednak, że pożyczkę gotówkową może otrzymać osoba:

 

 

Niektórzy pożyczkodawcy podchodzą do tej kwestii w bardzo elastyczny sposób. Dobrym przykładem może być tu Kasa Stefczyka. Kasa Stefczyka każdy wniosek rozpatruje w indywidualny sposób. Dzięki temu szanse na dodatkowe środki mają także osoby uzyskujące dochody z niestandardowych źródeł oraz te, które uzyskały odmowną decyzję w banku.

Pożyczka pożyczce nierówna

Ogrom dostępnych na rynku ofert pożyczek gotówkowych może przyprawić o istny zawrót głowy. Choć ich parametry na pierwszy rzut oka wyglądają niemal identycznie, różnią się niewielkimi, lecz ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy detalami. Wybierając przypadkowy  produkt, możesz więc nie tylko przepłacić, ale także pozbawić się dodatkowych przywilejów. Poprzedzając zawarcie umowy pożyczkiporównaniem ofert poszczególnych kredytodawców, z powodzeniem wybierzesz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

 

 

 

 

 

Jedna myśl nt. „Pożyczka gotówkowa — co to takiego?

Antek

Super, że jest w tym artykule akapit o tym na co wrócić uwagę przy wyborze lokaty. 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.