Menu

Ośrodki narciarskie na Słowacji – trasy, wyciągi i atrakcje

15 marca 2022 - Turystyka
Ośrodki narciarskie na Słowacji – trasy, wyciągi i atrakcje

Słowacja to raj dla narciarzy i amatorów białego szaleństwa. Prawie połowa kraju to góry, dlatego jest to idealne miejsce na wypad na narty. Na Słowacji znajduje się wiele ośrodków narciarskich, hoteli, szkółek narciarskich, wypożyczalni sprzętu i sklepów. Narty w Słowacji to z pewnością atrakcja, która pozwoli nam wypocząć i doda nam endorfin. Poznaj 4 ośrodki narciarskie na Słowacji godne polecenia.

Narty w Słowacji — polecane ośrodki na Słowacji

Na Słowacji jest wiele ośrodków narciarskich, które warto odwiedzić. Jest tu setki kilometrów tras o różnym poziomie trudności. Na Słowację  możemy wybrać się z dzieckiem, gdyż znajduje się tu wiele szkółek narciarskich, a także tras dla początkujących.

Jasná — ośrodek narciarski w Słowacji

Ośrodek narciarski Jásna położony jest w Tatrach Niskich na Cichopku. Jest to największy ośrodek narciarski na Słowacji. Obiekt posiada aż 28 wyciągów narciarskich, a długość tras to prawie 50 km. Z racji tego, że jest to największy ośrodek w kraju, na jego terenie znajdują się szkółki narciarskie, sklepy ze sprzętem, gdzie kupimy narty, deski, kombinezony, a także liczne restauracje, czy hotele ze SPA. Jest to miejsce, gdzie spędzimy miło czas całą dobę, nie tylko suszując na nartach.

Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica leży w Tatrach Wysokich. Jeśli wybierając się na narty na Słowacji, chcemy podnieść poziom adrenaliny, warto skorzystać z tutejszych stromych stoków.  Najwyższym punktem jest stok położony na wysokości 2190 m n.p.m. Możemy z niego podziwiać niezwykłe krajobrazy, ośnieżone szczyty i piękne, majestatyczne góry. Ośrodek ten posiada ponad 6 km tras o różnym poziomie trudności, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci mogą tu również miło spędzić czas, jeżdżąc na nartach, robiąc w śniegu aniołka, czy rzucając się śnieżkami. W niedalekiej odległości od Tatrzańskiej Łomnicy znajduje się wiele hoteli i miejsc noclegowych.

Snowpark Donovaly w Tatrach Niskich — idealne miejsce dla dzieci

Snow Donovaly Park znajduje się w Niskich Tatrach, blisko Bańskiej Bystrzycy. Jest tu dookoła mnóstwo śniegu i wszystko wygląda, jak w bajce. Jest to idealne miejsce na narty z dziećmi. Goście mają do dyspozycji aż 11 km tras narciarskich, które posiadają różne stopnie zaawansowania. Cała rodzina miło spędzi tu czas. Dzieciaki mogą skorzystać również ze szkółki narciarskiej, która jest na terenie ośrodka.

Bachledka — zaciszne miejsce

Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą uniknąć gwaru i hałasu. Ceny w ośrodku również są bardzo dobre, ponieważ za dzienny skipass zapłacimy około 20 euro. Obiekt ten jest mniejszy niż inne miejsca, jednak zyskamy z pewnością spokój. Ośrodek ten nie jest tak wypełniony turystami, więc dodatkowo odpoczniemy i się zrelaksujemy. Mieści się tu 7 wyciągów i stoków, o niezbyt wielkiej trudności, dlatego jest to idealne miejsce dla początkujących.

Atrakcje Słowacji — co oprócz nart?

Słowacja to nie tylko narty. Jest tu wiele atrakcji, które warto zwiedzić w przerwie między kolejnymi zjazdami. Słowacja jest pięknym krajem, który kusi turystów wieloma zabytkami i atrakcjami. Co warto zobaczyć? Podpowiadamy!

Podsumowanie

Warunki narciarskie na Słowacji są niesamowite, pełno tu śniegu, stoków i atrakcji. Jest to doskonałe miejsce na narty, snowboard, łyżwy i inne aktywności zimowe. Oprócz jazdy na nartach warto zwiedzić Słowację i zobaczyć kilka atrakcji. Słowacja to idealne miejsce na zimowe ferie dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.