Menu

Jakie są różnice między doradcą a pośrednikiem finansowym?

24 sierpnia 2021 - Finanse
Jakie są różnice między doradcą a pośrednikiem finansowym?

Korzystanie z pomocy doradców bardzo często okazuje się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Bez trudu można wymienić szereg sytuacji, w których potrzebujemy wsparcia osób trzecich, które są doskonale zorientowane w danym temacie. Doradcy przydają się między innymi wtedy, kiedy chcemy zaciągnąć w banku kredyt hipoteczny. Czy rzeczywiście zwracamy się wtedy do doradcy, czy może do pośrednika finansowego?

Popularność doradców i pośredników finansowych

Usługi pośrednictwa finansowego świadczone są współcześnie na naprawdę szeroką skalę, można z nich skorzystać między innymi w firmie skupiającej ekspertów finansowych FinansowyPiotr. Także doradcy finansowi nie narzekają dziś na brak pracy. Jest to spowodowane przede wszystkim stale rosnącym zainteresowaniem konsumentów kredytami hipotecznymi. Aktualnie korzystanie ze wsparcia finansowego ze strony banku jest celem niemal każdej osoby, która wchodzi w dorosłość. Mało kogo stać na kupienie wymarzonego M, a co gorsza – domu, za zaoszczędzoną przez siebie gotówkę.

Warto przy tym zaznaczyć, że doradca czy pośrednik finansowy wcale nie musi pomagać swoim klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Osoba wykonująca jeden z tych zawodów może też się zajmować innymi sprawami, natomiast w każdym przypadku są one związane z finansami klienta. Niemniej doradztwo czy pośrednictwo finansowe odnoszące się do kredytów hipotecznych jest aktualnie najbardziej popularne.

Dlaczego ludzie korzystają z pomocy doradców i pośredników? W kwestiach finansowych trudno jest tak naprawdę być dobrze zorientowanym. Wynika to między innymi z tego, że prawo się zmienia i tylko ci, którzy zajmują się nim zawodowo, są na bieżąco z aktualną wolą ustawodawcy. Poza tym zaciąganie kredytu hipotecznego jest sprawą bardzo osobistą. Trudno jest nam myśleć w sposób obiektywny o swojej sytuacji finansowej i dobrze jest skorzystać ze wsparcia osób trzecich. Nie można też zapominać o tym, że pośrednicy i doradcy finansowi mają dużą wiedzę z zakresu udzielania przez banki kredytów hipotecznych, a to pomaga im w zwiększeniu naszych szans na uzyskanie finansowania.

Kluczowe jest źródło dochodów doradcy i pośrednika

Należy jednak pamiętać, że utożsamianie doradcy finansowego z pośrednikiem finansowym jest niepoprawną praktyką. Reprezentują oni dwa oddzielne zawody. Chociaż ich praca polega niemal na tym samym i w wielu kwestiach jednakowy jest cel ich obowiązków zawodowych, to różni ich źródło, z których czerpią swoje dochody. Doradca finansowy to taka osoba, którą wynagradza klient, natomiast pośrednik finansowy czerpie dochody z budżetu kredytodawcy, czyli banku.

Warto jednak zaznaczyć, że źródło dochodów pośrednika finansowego nie wpływa wcale na to, czy jest on obiektywny. Wszystko zależy od tego, na jakiego pośrednika trafimy, czyli jakie będą jego priorytety zawodowe i czy będzie on wykonywał swój zawód z pełną pasją. Dlatego właśnie zawsze dobrze jest korzystać z pomocy polecanych pośredników finansowych. Dzięki temu mamy pewność, że uzyskamy naprawdę rzetelne i uczciwe wsparcie.

Jedna myśl nt. „Jakie są różnice między doradcą a pośrednikiem finansowym?

Mateusz Szymanek

Super, że trafiłem na Wasz artykuł!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.