Menu

Jakie rodzaje ksiąg rachunkowych wyróżniamy?

16 września 2021 - Finanse
Jakie rodzaje ksiąg rachunkowych wyróżniamy?

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych mają osoby fizyczne, spółki osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych, a także spółki partnerskie, których zeszłoroczny przychód netto wyniósł 2 mln euro w polskiej walucie i jednostki terytorialne. Celem prowadzenia ksiąg rachunkowych jest chronologiczne ewidencjonowanie informacji o stanie majątkowym i procesach gospodarczych. Jakie rodzaje ksiąg rachunkowych wyróżniamy?

Rodzaje ksiąg rachunkowych

Do ksiąg rachunkowych zaliczamy określone dokumenty.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych w Łodzi oferuje na przykład biuro rachunkowe Compo System. Warto korzystać z usług biur rachunkowych, ponieważ prowadzenie ksiąg rachunkowych wymaga dobrej znajomości prawa podatkowego. Łatwo przy tym popełnić błędy, które mogą spowodować sporo kłopotów w firmie.

Zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych

Księgi rachunkowe zawsze muszą być prowadzone:

Prowadzeniem ksiąg rachunkowym można się zajmować samodzielnie albo można zlecić je biurom rachunkowym. To drugie wyjście daje wiele korzyści. Biura rachunkowe takie jak Compo System w Łodzi mają odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia sprawne i dokładne prowadzenie ksiąg. Firmy decydujące się na współpracę z nimi nie muszą zatrudniać księgowej, przygotowywać dla niej miejsca pracy, w tym sprzętu i oprogramowania. Oszczędzają więc środki, a jednocześnie mają pewność, że ich sprawami zajmują się doświadczeni specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.