Menu

Jakie artykuły plastyczne powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej?

31 sierpnia 2021 - Dzieci i młodzież
Jakie artykuły plastyczne powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej?

Klasyczna wyprawka szkolna nie zawiera zbyt wielu materiałów i przyborów do plastyki. Najczęściej ogranicza się do kredek, pędzli, farb akwarelowych, bloku rysunkowego i technicznego. Do tego dochodzą ołówki, plastelina, klej i nożyczki. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku solidne podstawy do rozwijania aktywności twórczej, rozszerzaj świadomie zasób akcesoriów plastycznych.

Producenci i sprzedawcy oferują zestawy kreatywne i gotowe komplety materiałów plastycznych do wyprawki szkolnej. Różnią się one liczbą i rodzajem elementów oraz ceną. Jakie produkty powinny się w nim znajdować?

Zestaw must have na plastykę do szkoły podstawowej

Wybierając materiały i akcesoria plastyczne, pamiętaj, że powinny wystarczyć nie tylko do pracy na zajęciach w szkole, ale również do spontanicznej twórczości dziecka w domu. Oto produkty, które powinien zawierać domowy zestaw kreatywny lub dobrze wyposażona wyprawka na szkolną plastykę:

Warto zadbać o to, aby znajdujące się w zestawie produkty miały dobrą jakość. Niewygodne, trudne w obsłudze akcesoria mogą zniechęcać dzieci do zajęć plastycznych.

Jak rozwijać twórczość plastyczną dzieci?

Zainteresowanie działaniami artystycznymi dzieci nie powinno ograniczać się tylko do zapewnienia minimum przyborów, które są potrzebne na zajęciach szkolnych. Wagę rozwoju twórczości plastycznej dziecka podkreśla specjalista reprezentujący sklep z akcesoriami do rękodzieła Loveart: – Dzieci chętnie posługują się kredkami i farbami, lepią z plasteliny, układają kompozycje z zabawek klocków i przedmiotów codziennego użytku. Dzięki temu poznają techniki artystyczne i w naturalny sposób uczą się rozumieć sztukę. W procesie rozbudzania zainteresowań artystycznych niezwykle ważne jest to, aby pozwolić dziecku na swobodę poszukiwań – również na swobodę wyboru techniki. W tym celu należy stworzyć okoliczności do kontaktu z różnymi materiałami i akcesoriami. Im jest ich więcej, tym lepiej, bo rośnie prawdopodobieństwo, że dziecko znajdzie coś, co wzbudzi jego autentyczne zainteresowanie. Aby ułatwić rodzicom wybór, przygotowaliśmy zestawy starannie dobranych szkolnych artykułów plastycznych. To rodzaj bazy, którą można samodzielnie rozwijać, korzystając z bogatej oferty naszego sklepu online.

W miarę rozwoju umiejętności manualnych i opanowania technik artystycznych warto stopniowo poszerzać zestawy akcesoriów i materiałów. Nie każde dziecko dysponuje wrodzonymi zdolnościami plastycznymi, ale każde może rozwijać się pełniej dzięki zajęciom artystycznym. Własna twórczość kształtuje poczucie estetyki, daje dziecku poczucie sprawstwa, wzmacnia pewność siebie, a często jest też bezpieczną formą rozładowania stresu.

Jedna myśl nt. „Jakie artykuły plastyczne powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej?

Sylwia Nowak

Moja córa uwielbia rysować. Zawsze ma mnóstwo takich akcesoriów w pokoju, ale uczestniczy też w warsztatach rysunku. Ma ogromny talent 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.