Menu

Czym są szynoprzewody i gdzie się je stosuje?

28 lutego 2020 - Budownictwo
Czym są szynoprzewody i gdzie się je stosuje?

Aby dystrybucja prądu w obiektach była jeszcze łatwiejsza, stosuje się specjalne szynoprzewody. Dzisiaj można zakupić je w wielu różnych wariantach do wyboru.

Właściwie zaplanowana i realizowana dystrybucja prądu jest kluczowa w wielu obiektach. Dzisiaj nie spotka się już luźno wiszących kabli. Teraz zamiast nich stosuje się specjalne konstrukcje pozwalające na bezpieczny przesył prądu – także w przypadku większych mocy.

Szynoprzewód – co to jest?

Szynoprzewód, inaczej także szyna prądowa, jest specjalnym elementem, który posiada właściwości przewodzenia prądu. Zaliczany jest do kategorii przewodów sztywnych. Na ogół posiada duże wymiary oraz jednolitą strukturę. Szynoprzewody mają kształt przypominający płaskownik. Rzadziej stosowane są szyny o kształcie rury albo ceownika.

Nowoczesne szynoprzewody mogą zasilać zarówno urządzenia jednofazowe, jak i trójfazowe, także z wykorzystaniem jednej linii. Są elastyczne, zajmują mało miejsca, a przez to można łatwo dostosować je do konkretnego miejsca montażu.

Gdzie najczęściej stosuje się szynoprzewody?

Szynoprzewody wykorzystywane są najczęściej w większych obiektach, które mają duże zapotrzebowanie na energię. Są one spotykane między innymi w:

Szynoprzewody są uniwersalne i można indywidualnie dopasować je do konkretnych miejsc montażu. Co ważne, bazujące na szynoprzewodach instalacje można także łatwo modyfikować i rozbudowywać. Współpracujące ze sobą elementy umożliwiają wykonanie sprawnie działających, bezpiecznych instalacji o szerokim przeznaczeniu.

Gdzie można zamówić szynoprzewody?

Aktualnie szynoprzewody cieszą się dużym zainteresowaniem i są coraz częściej wybierane jako element infrastruktury elektroenergetycznej w różnych obiektach.

Na polskim rynku działa obecnie wiele firm zajmujących się dostawą nowoczesnych szynoprzewodów. Z ich adresami oraz asortymentem można zapoznać się już teraz za pośrednictwem internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.