Menu

Charakterystyka materacy sprężynowych

20 sierpnia 2021 - Wnętrza
Charakterystyka materacy sprężynowych

Dopasowanie odpowiedniego materaca do spania jest bardzo istotne dla zdrowia oraz komfortowego wypoczynku. W łóżku spędzamy kilka godzin w ciągu doby, dlatego ma to aż tak duże znaczenie. Na szczęście dostępne są różne rodzaje materacy, dzięki czemu każdy może wybrać model właściwy dla swoich potrzeb. Dużym zainteresowaniem cieszą się materace sprężynowe, których charakterystykę opisujemy w poniższym artykule.

Indywidualne dopasowanie materaca jest ważne z tego powodu, że każdy z nas ma inną budowę ciała, w związku z czym wymaga właściwie dopasowanego do siebie podłoża do spania. Produkt, na którym śpimy, wpływa na jakość snu oraz odpoczynku, dlatego warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi rodzajami materacy przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na uwagę zasługuje m.in. materac sprężynowy, którego największą zaletę stanowi duża żywotność.

Budowa materaca sprężynowego

Materac sprężynowy, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonany ze sprężyn. Są one ze sobą połączone, dzięki czemu wyróżniają się solidnością oraz wysoką elastycznością powierzchniową. W związku z tym podłoże okazuje się bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdza się w przypadku niewielkiego obciążenia, ponieważ sprężyny wywołują odpowiedni opór. Ze względu na działanie sprężyn materac właściwie dopasowuje się do kształtu śpiącej na nim osoby. Dzięki temu zapewnia wygodę i spokojny oraz zdrowy sen. Pracownik sklepu oferującego łóżka Meblove24 mówi: Materac sprężynowy zasługuje na uwagę również z tego powodu, że może być wykorzystywany przez długi czas. Jego zaletę stanowi także atrakcyjna cena – najczęściej jest wybierany do pensjonatów czy akademików, ale stosuje się go również w celach prywatnych w domu czy mieszkaniu.

Rodzaje materacy wykonanych ze sprężyn

Materace sprężynowe można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy stanowią materace typu bonell, które są wykonane z dużej ilości sprężyn. Wyróżnia je specjalna forma siatki rozłożona na całej powierzchni podłoża do spania. Ten typ materaca jest bardzo tani, dlatego cieszy się dużą popularnością. Doskonale sprawdza się zarówno w przypadku osób młodych, jak i starszych. Natomiast drugi rodzaj materaca sprężynowego to materac kieszeniowy, który jest wykonany ze sprężyn otoczonych tzw. kieszeniami. Nie są one ze sobą połączone, dzięki czemu mogą pracować niezależnie. Wyróżniają się dużą wytrzymałością i solidnością. Ich praca jest cicha, w związku z czym w żaden sposób nie przeszkadzają podczas snu czy odpoczynku. Niezależnie od wybranego typu materaca, nie ma żadnych przeciwwskazań, by stosowały go osoby dorosłe, starsze czy dzieci.

Jedna myśl nt. „Charakterystyka materacy sprężynowych

Hania7

Najwygodniejsze materace! Dla mnie to numer jeden 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.