Menu

10 ciekawostek na temat kawy – poznaj je!

15 czerwca 2022 - Rozrywka
10 ciekawostek na temat kawy – poznaj je!

Artykuł partnera.

Twój codzienny rytuał to filiżanka kawy? Lubisz niezwykły smak oraz aromat tego napoju, a może jego pobudzające właściwości? Prezentujemy kilka ciekawostek dla miłośników kawy oraz dla osób, które po prostu chcą dowiedzieć się o niej więcej. Czy były Ci one znane? A może większość z nich zupełnie Cię zaskoczyła?

  1. Czy kawa jest zdrowa? – Ten napój pomaga filtrować nerki, gdyż działa moczopędnie, a dodatkowo ogranicza ryzyko zachorowania na Alzheimera, depresję i zapobiega niektórym nowotworom.
  2. Czy kawa wspomaga chudnięcie? – Problemy z niekontrolowanie wzrastającą masą ciała są zazwyczaj spowodowane wolnym metabolizmem, kawa natomiast go przyspiesza.
  3. Jak nazywają się dwie główne kategorie kawy? – To robusta i arabica. Robusta zawiera więcej kofeiny, arabica jest natomiast delikatniejsza.
  4. Jaki kraj przoduje w produkcji kawy? − Największe jej ilości produkuje się w Brazylii, Kolumbii oraz Wietnamie.
  5. Gdzie pije się najwięcej kawy? – To może być dla wielu niespodzianką, lecz najwięcej spożywa się jej w Finlandii. Finowie wręcz kochają kawę!
  6. Czym jest kawa po irlandzku? – To kawa zmieszana z whisky, popularny napój w Irlandii.
  7. Ile kawy spożywa się codziennie na świecie?Według szacunków są to ponad 2 mld filiżanek.
  8. Czy kawa ze śmietanką wolniej stygnie? – Tak, dzięki śmietance kawa dłużej pozostaje gorąca.
  9. Gdzie wynaleziono pierwszy ekspres do kawy? – Został on skonstruowany we Włoszech w 1906 roku.
  10. Czy da się przekształcić kawę w biodiesel? – Tak, naukowcy udowodnili, że to możliwe, niewykluczone więc, że w przyszłości pojawią się samochody napędzane… kawą!

To lista najciekawszych informacji o ulubionym napoju wielu z nas, jakim jest kawa. Co więcej, codzienne jej picie to idealna okazja, by oderwać się od nadmiaru obowiązków, podelektować się przy tym słodką przekąską lub rozmową z bliską osobą, która potowarzyszy nam podczas rytuału spożywania tego napoju. W poszukiwaniu ciekawostek o różnej tematyce zapraszamy na portal z nowinkami internetowymi, na którym znaleźć można szereg interesujących newsów i porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.