Menu

Kontener morski 40 – wymiary, ładowność i wszystko co musisz o nim wiedzieć.

3 listopada 2021 - Usługi
Kontener morski 40 – wymiary, ładowność i wszystko co musisz o nim wiedzieć.

Transportowanie towarów między różnymi kontynentami może się wydawać niezwykle drogim przedsięwzięciem. Faktycznie takie ono będzie, jeżeli skorzystasz z innej opcji niż przewóz kontenerami morskimi. Jest to o wiele tańsza alternatywa, a także prostsza. Dla transportu wielkogabarytowych ładunków najlepiej sprawdzi się kontener morski 40, czyli jeden z największych dostępnych kontenerów. Sprawdźmy, czym się wyróżnia!

Specyfikacja kontenera morskiego 40

Kontener 40, podobnie jak inne kontenery marki Seabox, został stworzony z wytrzymałej stali Corten. Jest to materiał odporny na wszelkie warunki pogodowe i atmosferyczne, nawet te najcięższe, które mogą panować na otwartych wodach. Oprócz wykonania ze stali kontenery morskie posiadają mocną podłogę, stworzoną ze sklejki o grubości 28 mm. Jest to stabilny i równy materiał, dzięki któremu możesz bez problemu wjeżdżać do środka i bez problemu załadowywać towar. Proste podłoże sprawia również, że przewożone produkty nie ulegną w transporcie zniszczeniom.

Pojemność standardowego kontenera 40 DC wynosi 67,6 m3,  a jego wymiary to 12192 mm długości, 2438 mm szerokości oraz 2591 mm wysokości. Tak duża pojemność pozwala na załadunek sięgający 25 europalet, a jego ładowność to prawie 27 ton. Oprócz tradycyjnej wersji DC kontener morski 40 posiada również wersję HC, czyli High Cube. Oznacza ona, iż kontener ma podwyższany sufit. Jego wysokość zmienia się na 2896 mm, natomiast pozostałe wymiary są niezmienne. Jego pojemność wynosi 76 m3.

Kontener morski typu 40 występuje również w wersji OT, czyli Open Top. Oznacza ona, iż nie posiada on dachu, a towar zostaje przykryty plandeką PCV. Jest to odpowiednia opcja przy towarach ponadgabarytowych, które nie nadają się do umieszczania przez zwykłe drzwi kontenera. Wówczas są one wkładane przez dach. Kontenery OT dotyczą najczęściej transportu takich towarów jak węgiel, żwir.

Kontenery morskie

Alternatywne użycia kontenerów

Kontener morski, nawet tych największych rozmiarów, może mieć inne zastosowanie niż tylko magazynowe lub transportowe. Użycie go, które zazwyczaj najbardziej zaskakuje to w celach mieszkalnych. Obecnie produkowane kontenery Seabox mogą być bez problemu dostosowane do zamieszkania w nich! Naprawdę niskimi kosztami możesz stworzyć domek letniskowy bądź mieszkanie całoroczne. Wystarczy kilka tygodni, aby przekształcić je na w pełni mieszkalne pomieszczenia ze wszelkimi udogodnieniami, jakich możesz potrzebować. Kontenery tego typu to również bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz założyć lokal gastronomiczny lub gdy poszukujesz miejsca na przestrzeń biurową.

Jedna myśl nt. „Kontener morski 40 – wymiary, ładowność i wszystko co musisz o nim wiedzieć.

Luzika

Musze przyznać, że kiedy dowiedziałam się, że takie kontenery są do użytku mieszkalnego byłam mocno zaskoczona, ale podobno wcale nie jest tam tak źle jakby się mogło wydawać 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.