Menu

Cykl życia produktu – oprogramowanie CAM

31 maja 2019 - Technologia
Cykl życia produktu – oprogramowanie CAM

Od projektu, aż do fizycznego powstania produktu, wiedzie długa droga. Jednym z jej ważnych etapów jest zastosowanie oprogramowania CAM. To dzięki niemu projekt nabiera realnego kształtu. Zostają bowiem zintegrowane fazy projektowania i wytwarzania. Obecnie oprogramowanie CAM stwarza duże możliwości, także ze względu na ograniczenie kosztów realizacji oraz komfortową pracę dla osób obsługujących poszczególne maszyny.

W jaki sposób oprogramowanie CAM przynosi oszczędności? Jest to system komputerowego wspomagania wytwarzania, który współpracując z maszynami CNC, wpływa na skrócenie czasu programowania. Ponadto można liczyć na wyeliminowanie ryzyka wystąpienia kolizji podczas wytwarzania produktu. Jeszcze zanim dojdzie do fizycznej realizacji i wybrana obrabiarka zacznie swoją pracę, oprogramowanie CAM ze względu na udostępnianie podglądu pracy, daje szansę na dostrzeżenie błędów, a następnie poprawę parametrów, by nie występowały one podczas wytwarzania.

Wszystkie te cechy sprawiają, że praca staje się bardziej komfortowa, również dla pracowników niemających wcześniej styczności z urządzeniami tego typu czy systemami. Ponadto obniżają się nie tylko koszty wytwarzania, ale i te związane z eksploatacją wybranego urządzenia. Precyzyjniejsze planowanie, panowanie nad błędami i ich poprawianie, zanim maszyna zacznie działać, wydłużają jej żywotność. Cały proces – od realizacji do wytworzenia – staje się znacznie bardziej ekonomiczny.

W systemie CAM można ponadto importować model z CAD, niezależnie od tego, czy jego dokumentacja jest w postaci 2D czy 3D. Wcześniej stosowane rozwiązania wymagały dużej wiedzy, doświadczenia, jak i korzystania z kilku programów, by móc wszystko ze sobą zintegrować. Oprogramowanie CAM usprawnia cały proces. Znalezienie produktów dopasowanych ściśle do potrzeb danego projektu, jak i konkretnej branży, warto powierzyć specjalistom z firmy https://www.camdivision.pl/pl/. CAMdivision Sp. z o.o. może się pochwalić najwyższymi kompetencjami, pośród firm z tej branży, działających na krajowym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.