Menu

Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną?

24 sierpnia 2018 - Finanse
Jak wybrać najlepszą pożyczkę ratalną?

Zbyt pochopne wybranie pożyczki ratalnej to jeden z większych błędów finansowych, jakie można popełnić pod wpływem impulsu. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że przy pożyczkach spłacanych niekiedy całymi latami nawet niewielka różnica w wysokości raty może nie tylko wpłynąć na domowe finanse, ale też zwiększyć wysokość dodatkowych kosztów danej pożyczki.

Artykuł partnera

Trzy kroki do wybrania korzystnej pożyczki

Postępując zgodnie z trzema poniższymi krokami można łatwo i szybko wybrać atrakcyjną ofertę pożyczki ratalnej. Dodatkowo dzięki nowoczesnym narzędziom wcale nie trzeba posiadać dużej wiedzy na temat finansów, aby można było znaleźć ciekawą ofertę pożyczki.

Krok pierwszy – wysokość RRSO

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania oznacza wysokość oprocentowania pożyczki w skali całego roku. Szukając odpowiedniej oferty należy skupić się przede wszystkich na tych pożyczkach, które mają niskie RRSO. Niewątpliwym udogodnieniem dla wszystkich klientów jest fakt, że obecnie każdy pożyczkodawca ma obowiązek informowania o realnym RRSO przy każdej ofercie pożyczki. Pomaga to uniknąć ukrytych opłat, które wciąż są stosowane przez nierzetelne firmy z branży finansowej.

Krok drugi – prowizja za udzielenie pożyczki

Oprócz doliczanego do każdej raty oprocentowania pożyczki, zarówno firmy jak i banki bardzo często popełniają pobierają również opłatę za udzielenie pożyczki. Dzięki temu firma zarobi na pożyczce nawet w sytuacji, gdy klient zdecyduje się ją spłacić w całości już po kilku miesiącach. Niższa prowizja oznacza więc mniejsze koszty dla klienta interesującego się ofertami pożyczek.

Krok trzeci – porównanie ofert

Ostatnim krokiem jest zapoznanie się z różnymi ofertami pożyczek ratalnych zanim podpisze się umowę z konkretną firmą. Biorąc pod uwagę to, że niektóre pożyczki rozkładane są nawet na kilkadziesiąt rat i spłaca się je całymi latami, nikt nie powinien żałować kilku minut na skorzystanie z tej porównywarki ofert https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-ratalne/ i dzięki temu narzędziu znaleźć dla siebie najbardziej atrakcyjną propozycję pożyczki. Strona prowadzona jest przez specjalistów od wielu lat zajmujących się finansami, dzięki czemu zawiera rzetelne opisy prezentowanych pożyczek. Dzięki częstym aktualizacjom można tu znaleźć nawet najnowsze promocje przygotowane przez firmy pożyczające pieniądze. Klienci korzystający z możliwości tej porównywarki potwierdzają, że w zaledwie kilka minut udaje im się wybrać atrakcyjne oferty, co w innym przypadku wymagałoby poświęcenia wielu godzin na przejrzenie stron internetowych rozmaitych firm z branży pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.