Menu

Czym są usługi płacowe?

16 lipca 2021 - Finanse
Czym są usługi płacowe?

Prowadzenie własnej firmy i zatrudnianie pracowników to szereg obowiązków, jakie wynikają z przepisów prawnych. Zaliczamy do nich między innymi prowadzenie księgowości i comiesięczne sporządzanie list wynagrodzeń. Z uwagi na to, że jest to odpowiedzialne zadanie i wymaga tego, aby na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy, to też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z zewnętrznych firm, świadczących usługi płacowe. Co wchodzi w zakres tych usług?

Outsourcing płac

Masz zastrzeżenia do pracy dotychczasowej księgowej? Często zdarza się, że pilnie musisz szukać zastępstwa z powodu chorobowego pracownika z działu płac? Wobec tego warto rozważyć powierzenie spraw płacowych zewnętrznej firmie, takiej jak Contract Administraction. Payroll Poland, czyli innymi słowy outsourcing płac, kierujemy zarówno do przedsiębiorców z Polski, jak i tych, którzy zatrudniają Polaków, jednak nie posiadają swojej siedziby w naszym kraju. Usługa ta polega na naliczaniu wynagrodzeń dla pracowników, a także obliczaniu wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Wszystko to na podstawie aktualnego prawa pracy oraz prawa podatkowego. Korzystając z naszych usług, oddalasz od swojej firmy ryzyko, że przeoczone zostaną jakieś zmiany prawne, przez co wystawiona dokumentacja będzie błędna. Nasza firma gwarantuje pełne bezpieczeństwo i zapewnia najwyższy poziom usług, wykonywanych solidnie oraz terminowo.

Obsługa płacowa i jej zakres

Naliczanie wynagrodzeń z zachowaniem poufności oraz odprowadzanie składek to nie wszystko, czym zajmujemy się w ramach outsourcingu płac. Do innych zadań zaliczamy przygotowanie całorocznych deklaracji PIT, rozliczenie świadczeń pieniężnych z tytułu chorobowego lub macierzyństwa, współpracę z audytorami czy pomoc w kontakcie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Urzędem Skarbowym w razie kontroli. Zakres ten może zostać poszerzony o działania wynikające z indywidualnych potrzeb danej firmy.

Outsourcing płac to przede wszystkim poufność danych, terminowe naliczanie wynagrodzeń i odprowadzanie składek, a przy tym oszczędność i współpraca z ekspertami, na których wsparcie można liczyć w przypadku kontroli zewnętrznej.

Jedna myśl nt. „Czym są usługi płacowe?

Lucyna Stempień

Niesamowicie interesujące informację.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.