Menu

Czy przy pomocy odkurzacza centralnego można sprzątać gruz i popiół?

27 sierpnia 2021 - Budownictwo
Czy przy pomocy odkurzacza centralnego można sprzątać gruz i popiół?

Odkurzacze centralne to nowoczesne instalacje, które cieszą się rosnącą popularnością. Umożliwiają one łatwe i szybkie sprzątanie, a co najważniejsze – nie wymagają przenoszenia urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia. Wyróżniają się również wysoką jakością działania – pozwalają usuwać nie tylko widoczny kurz i nieczystości, ale też roztocza i alergeny. Czy przy ich pomocy można również sprzątać gruz oraz popiół? Wyjaśniamy.

Odkurzacz centralny – jak działa?

Działanie odkurzacza centralnego jest zbliżone do sposobu usuwania zanieczyszczeń przy pomocy tradycyjnego urządzenia. Jedyną różnicą jest miejsce montażu węża ssącego. W przenośnych odkurzaczach jest on przyłączany do urządzenia. W wersji centralnej wkłada się go do gniazda w ścianie, by po zassaniu powietrza wszelkie zanieczyszczenia trafiły do jednostki centralnej. Warto zaznaczyć, że aby było to możliwe, konieczne jest wykonanie instalacji, tj. ukrycie w ścianach przewodów.

Jednostka centralna odkurzacza jest najczęściej montowana w pomieszczeniach gospodarczych bądź w garażu. Jej działanie polega nie tylko na zbieraniu zanieczyszczeń, ale też zasysaniu powietrza i wydmuchiwaniu go na zewnątrz budynku. Dzięki temu właściciele nie muszą się obawiać, że usunięty kurz wróci do pomieszczeń, a to z kolei pozwala im uzyskać lepsze efekty podczas sprzątania. Na jakość i efektywność pozbywania się zanieczyszczeń wpływ mają również zwiększone podciśnienie i przepływ powietrza, które znacznie poprawiają skuteczność ssania.

Czy przy pomocy odkurzacza centralnego można sprzątać gruz i popiół?

Tak, możliwe jest zbieranie gruzu i popiołu przy pomocy odkurzacza centralnego. Konieczne jest jedynie zainwestowanie w separator popiołu. Urządzenie to pozwala usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia – nie tylko stałe, ale też ciecze. Dzięki niemu jest możliwe sprzątanie gruzu, popiołu, trocin, gipsu i wielu innych sypkich materiałów. Właściwość ta sprawia, że odkurzacze centralne ze sklepu ECO Solutions doskonale sprawdzą się nie tylko podczas codziennego użytku, ale zostaną docenione także podczas przeprowadzania remontów.

Część osób może się obawiać, że separatory popiołów użytkowane do usuwania trudnych zanieczyszczeń spowodują pobrudzenie podłogi, a już szczególnie jasnych dywanów. Aby uniknąć tego problemu, urządzenia te są kompletowane z dodatkowymi wężami i ssawkami. Dzięki temu te same akcesoria nie są używane do czyszczenia dywanów i usuwania gruzu czy popiołu.

Należy pamiętać, że w przypadku usuwania większych zanieczyszczeń konieczne jest regularne opróżnianie zbiornika i czyszczenie worka, tak by nie doszło do zatorów. Jeśli wystąpią, to najczęściej na odcinku elastycznego węża – do udrożnienia należy wykorzystać wówczas miękką sprężynę, która pozwala je skutecznie i szybko usunąć.

Jedna myśl nt. „Czy przy pomocy odkurzacza centralnego można sprzątać gruz i popiół?

Andrzej

Ten odkurzacz przy budowie to było dla mnie zbawienie! Przydał się niesamowicie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.