Menu

Zastosowanie wyrobów pirotechnicznych na imprezach – co warto wiedzieć?

25 lipca 2022 - Rozrywka
Zastosowanie wyrobów pirotechnicznych na imprezach – co warto wiedzieć?

Wyroby pirotechniczne są od wieków stosowane na różnych imprezach. Rozbłyski wielobarwnych fajerwerków na nocnym niebie to doskonały sposób, aby nadać wydarzeniu odświętny i oryginalny charakter, podkreślając jego wyjątkowość i wprawiając w zachwyt jego uczestników. W ostatnich latach sztuczne ognie są coraz częściej wykorzystywane podczas prywatnych imprez organizowanych np. z okazji urodzin, imienin, ślubu czy ważnej rocznicy. Na prywatnym terenie fajerwerkami można bowiem strzelać przez cały rok.

Jak wybrać odpowiedni wyrób pirotechniczny?

Decydując się na zakup fajerwerków, które mają uświetnić organizowaną przez Ciebie imprezę, najważniejsze jest wybranie odpowiednich wyrobów dopasowanych do tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży wyrobów pirotechnicznych (takie jak np. Hurtownia Fajerwerków AS) przygotowały dla swoich klientów bardzo bogatą ofertę, więc, aby móc stworzyć zachwycający i spójny stylistycznie pokaz, powinieneś dokładnie wiedzieć, jakie efekty wizualne i dźwiękowe są przez Ciebie pożądane.

Przeglądając ofertę wyrobów pirotechnicznych, zwróć uwagę na ich kaliber. To od niego uzależniona jest między innymi wysokość strzału oraz wielkość i czas trwania efektu wizualnego. Im większy jest ich kaliber, tym większe i bardziej zachwycające efekty zapewnią widzom. Drugą ważną kwestią jest wybór miejsca, w którym chcesz zorganizować pokaz pirotechniczny. Od tego, czy masz do dyspozycji dużą, czy też ograniczoną przestrzeń powinieneś uzależnić kaliber zakupywanych sztucznych ogni. Zwróć szczególną uwagę na to, czy w wybranym miejscu rosną drzewa, czy są w jego sąsiedztwie linie energetyczne i czy nie otaczają go wysokie budynki.

Zastanów się, czy zależy Ci na krótkim, gwałtownym i dynamicznym efekcie, czy może chcesz, aby Twój pokaz trwał dłużej, ale był bardziej jednostajny. Zaczynaj zawsze od mniejszych wybuchów, następnie odpalaj te nieco większe, a największe fajerwerki zostaw na koniec. W ten sposób zbudujesz odpowiednie napięcie i sprawisz, że goście wyjdą z pokazu oczarowani. Niezależnie od rodzaju organizowanego przez Ciebie pokazu, zawsze warto zakupić fontanny, które pasują do każdego pokazu pirotechnicznego, zapewniając spektakularne efekty świetlne. Ich iskry mogą mieć różne kolory, a niektóre modele są dodatkowo wzbogacone o efekt trzeszczenia.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas pokazu fajerwerków?

Niezwykle istotne jest również zapewnienie bezpieczeństwa podczas pokazu. Odpalenie sztucznych ogni nie może stanowić zagrożenia ani dla obsługujących je osób, ani dla publiczności. Aby zadbać o bezpieczeństwo, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:

Wyjątkiem są fajerwerki z grupy T1 i T2, czyli wyroby pirotechniczne do użytku teatralnego. Są one przeznaczone do wykorzystania na scenie, w produkcjach filmowych i telewizyjnych, dlatego można ich używać wewnątrz budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.