Menu

Zastosowania szkła o zmiennej przezierności

7 stycznia 2020 - Budownictwo
Zastosowania szkła o zmiennej przezierności

Szkło o zmiennej przezierności to inteligentne szkło sterowane elektrycznie. Włączone jest przezroczyste, a po wyłączeniu staje się matowe, zapewniając prywatność.

Funkcjonalność

Stosując szkło o zmiennej przezierności, zwiększamy funkcjonalność danej przestrzeni. Wizualnie zyskujemy albo widok na otwartą przestrzeń, albo całkowitą prywatność. Jest to inteligentne szkło zasilane elektrycznie. W stanie nieaktywnym nie zużywa energii, a w stanie aktywnym potrzebuje jej bardzo mało. Decydując się na montaż aktywnej tafli szkła, trzeba zainwestować w doprowadzenie instalacji dostarczającej napięcia elektrycznego. Jednak myśląc pragmatycznie i stosując ten rodzaj szkła długofalowo, można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli szklane przestrzenie są duże. Jest to szkło o wysokiej przepuszczalności światła, niezależnie od rodzaju transparentności, jaki wybierzemy. Doświetlenie słońcem i jego sprytne pozyskiwanie zmniejsza koszty ogrzewania i zapewnia dopływ naturalnego światła, a jednocześnie chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Matowość w stanie spoczynku zapewnia osłonę przeciwsłoneczną w upalne dni, zmniejszając koszty klimatyzacji.

Zastosowanie szkła o zmiennej przezierności

Szkło aktywne znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważne jest łatwe zarządzanie prywatnością i izolacja akustyczna. Świetnie sprawdza się jako materiał na ścianki działowe w szpitalach, gabinetach, klinikach i innych obiektach medycznych. Jest coraz popularniejsze w miejscach pracy, biurach, salach konferencyjnych, a także w szkołach, bibliotekach, na uczelniach i w innych przestrzeniach publicznych. Dzięki matowości uzyskujemy komfortowe i przytulne przestrzenie, co znacznie ułatwia koncentrację i eliminuje niepotrzebne rozproszenie tym, co dzieje się za ścianą.
Szkło aktywne to nowoczesna i funkcjonalna przegroda, która stanowi alternatywę dla parawanów, zasłon czy rolet. Pomaga ciekawie zaaranżować np. przestrzeń restauracyjną czy hotelową i uzyskać wizualny efekt powiększenia pomieszczenia. Urozmaica i wprowadza dynamikę w przestrzeniach sklepowych czy wystawowych. Pozwala na projektowanie wnętrz w pełni dostosowanych do potrzeb. Świetnie sprawdza się jako materiał na ścianki działowe, szczególnie do wydzielenia mniejszych pomieszczeń w dużych otwartych przestrzeniach, takich jak centra handlowe, siłownie, muzea czy większe obiekty użyteczności publicznej. Może być również stosowane do produkcji okien, podłóg, fasad, drzwi przesuwnych oraz ekranów reklamowych.

Walory estetyczne

Minimalizm, prestiż i klasyczny wygląd idą w parze z funkcjonalnością szkła o zmiennej przezierności. Dynamicznie zmienia ono wygląd wnętrza i wprowadza urozmaicenie w decorze. Inteligentne szkło wcale nie musi być jedynie matowe i przezroczyste. Na rynku mamy obecnie całą gamę rozwiązań. Możemy wybierać barwę szkła, a niekiedy nawet jego teksturę. Nowoczesna technologia produkcji pozwala na uzyskanie szkieł coraz ciekawszych wizualnie, przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.