Menu

Zamiatarka – jak wybrać? Która będzie najlepsza?

21 lutego 2020 - Technologia
Zamiatarka – jak wybrać? Która będzie najlepsza?

Jeżeli sporą część Twojego ogrodu pokrywa chodnik, zamiatanie go miotłą zajmowałoby bardzo dużo czasu. Dlatego ważne jest, aby tę, dla niektórych monotonną czynność wykonać jak najszybciej. Alternatywą dla zwykłej miotły może być nowoczesna zamiatarka. Problem polega na tym, że nie wszystkie produkty są adekwatne do ceny, a wybór tego właściwego może dla niektórych być trudny. Oferty poszczególnych producentów znacznie się od siebie różnią i nie zawsze jest jasne, na które parametry zwrócić uwagę.

Co to jest zamiatarka?

Warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie „co to jest zamiatarka?”, ponieważ nie każdy jeszcze zdaje sobie sprawę z istnienia takiego sprzętu. Chociaż zamiatarki stają się coraz popularniejsze, wciąż niewielu ogrodników amatorów chce zastąpić nimi tradycyjną miotłę. Zamiatarki mogą zbierać z ziemi drobiny piachu i inne, niewielkie zanieczyszczenia. Większość zamiatarek wyposażona jest w poręczny kosz na odpady. Dzięki temu zamiatanie przydomowej posesji stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

W zależności od rodzaju sprzętu, zamiatarki mogą mieć różne przeznaczenie. W związku z tym wyróżnić można zamiatarki do kostki brukowej, do chodników asfaltowych, a także do trawnika, aby usunąć opadłe liście.

Rodzaje zamiatarek do ogrodu

Można wyróżnić dwa główne typy zamiatarek ogrodniczych:

Ważne parametry zamiatarek

Kilka parametrów ma istotny wpływ na jakość zamiatarki, a tym samym na naszą decyzję zakupową. W zależności od nich, zamiatarki będą przeznaczone do różnych zadań, dlatego należy w pierwszej kolejności ustalić, do czego potrzebna zamiatarka będzie w naszym domu i ogrodzie. Ważne parametry zamiatarek to:

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.