Menu

Zalew szczeciński – co oferuje turystom?

24 sierpnia 2021 - Turystyka
Zalew szczeciński – co oferuje turystom?

Piękno przyrody, ogromne przestrzenie i duża ilość ptaków i innych dzikich zwierząt to tylko niektóre z rzeczy które przyciągają turystów nad Zalew Szczeciński. Jest on najpopularniejszy oczywiście latem, ale znaleźć tutaj można atrakcje, które są ciekawe przez cały rok.

Raj dla wędkarzy

W okolicach Zalewu Szczecińskiego znajdują się liczne łowiska ryb. Są one bogate w różnego typu gatunki. Znaleźć można tutaj prawie wszystkie karpiowate, ale także suma, troć, łososia, sandacza, miętusa, okonia czy szczupaka. Doświadczenie wędkarze mogą trafić nawet na węgorza czy sieja.

Idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych

Zalew Szczeciński posiada ogromne tereny do uprawiania sportów wodnych. Warunki wietrzne przez większość ciepłych miesięcy są tutaj umiarkowane co pozwala na pływanie na kitesurfingu czy windsurfingu. Dodatkowo woda jest dużo cieplejsza niż w Bałtyku.

Wyjazd rowerowy nad Zalew Szczeciński

Okolice Zalewu Szczecińskiego to również doskonałe miejsce dla cyklistów. Liczne drogi rowerowe zarówno te leśne jak i asfaltowe oraz przygotowane miejsca wypoczynku zachęcają do tego typu aktywności. Specjalnie przygotowane szlaki pozwalają zarówno na podróż zaawansowanych rowerzystów, ale także rodzin z małymi dziećmi.

Szczecin – perła Pomorza Zachodniego

Stolica województwa zachodniopomorskiego jest doskonałym miejscem nie tylko na spędzenie weekendu, ale również dłuższego wypoczynek. Liczne restauracje, parki i inne atrakcje turystyczne przyciągają turystów z całej Polski. Szczecin można traktować jako miejsce docelowe wyprawy, ale również jak krótki przystanek w drodze nad morze lub do Berlina. Bez względu jak długi będzie pobyt warto wybrać komfortowy Szczecin hotel.

Spacer nad Odrą

Chyba najbardziej charakterystycznym miejscem w mieście są Wały Chrobrego i Bulwary Szczecińskie. Te pierwsze to około półkilometrowy taras widokowy na tereny wzdłuż Odry. Szczecin słynie z organizowanych festiwali dla żeglarzy, które przyciągają statki z całej Europy. W jego trakcie można podziwiać ogromne żaglówki i takie znane statki jak np. Dar Młodzieży. Na Bulwary warto wybrać się wczesnym porankiem gdy są puste. Można wtedy poczuć wyjątkowy klimat miasta i wsłuchać się w szum natury. Sytuacja zupełnie zmienia się wieczorem gdy można na nich znaleźć liczne puby i knajpki pełne pozytywnie nastawionych ludzi.

Filharmonia Szczecińska

To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków nie tylko w Szczecinie, ale i w całej Polsce. Otwarta w 2014 roku filharmonia przyciąga nie tylko miłośników muzyki ale także architektury. W konkursie na projekt budynku wzięło udział 44 projektantów. Zwyciężył projekt z Barcelony, a wartość budowy przekroczyła 100 milionów złotych. Filharmonia zachwyca nie tylko wyglądem zewnętrznym ale i wnętrzem. Akustyka na sali koncertowej jest doskonała i dorównuje najlepszym tego typu obiektom na świecie. Należy wspomnieć że budynek wygrał wiele międzynarodowych konkursów i zdobył wiele wyróżnień na całym świecie. Podczas pobytu w Szczecinie powinien być to obowiązkowy punkt zwiedzania.

Jedna myśl nt. „Zalew szczeciński – co oferuje turystom?

Luiza Witkowiec

Szczecin to najpiękniejsze miasto w którym byłam! Tyle jest tam do zwiedzania – niesamowicie miejsce 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.