Menu

Zalety mini żurawi budowlanych

13 sierpnia 2018 - Budownictwo
Zalety mini żurawi budowlanych

Jakiekolwiek prace budowlane nie mogą się odbyć bez dobrego sprzętu. Budowa kojarzy się najczęściej z dużymi dźwigami i wysokimi żurawiami. Jednak duże maszyny nie zawsze i nie wszędzie są przydatne – w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzą się ich mniejsze odpowiedniki, tzw. mini-żurawie. Gdzie mogą się okazać przydatne?

Mini żurawie znajdą swoje zastosowanie przede wszystkim wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest nieduża i tradycyjne maszyny zwyczajnie się nie mieszczą. Pamiętajmy, że nie w każde miejsce jest też w stanie dojechać duży dźwig. Mini żurawie świetnie sprawdzą się przy mniejszych budowach czy w pracach remontowych. Rewelacyjnie odnajdą się przy pracach konserwacyjnych i montażowych. Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie może manewrować ładunkiem w bardzo niewielkiej od niego odległości, w przeciwieństwie do większych żurawi. W praktyce mini żurawie najczęściej wykorzystywane są podczas prac związanych z budową oraz montażem okien lub drzwi.  Często korzysta się z nich przy pracach we wnętrzach budynków, przy montażu szyb w trudno dostępnych miejscach, dachów, transporcie ciężarów czy np. do przenoszenia przedmiotów.

Zalety mini żurawi

Mini żuraw budowlany podczas pracy

Mini żuraw będzie bardzo praktyczny i poręczny, a do tego zwrotny i elastyczny, dzięki czemu jest w stanie wszędzie dotrzeć, nawet do trudno dostępnych pomieszczeń. Urządzenia te są w stanie pracować niemal na każdym rodzaju podłoża. Mimo znacznie mniejszych gabarytów niż dźwig tradycyjny mini żuraw jest w stanie podnieść spory ciężar. Przykładowo mini żurawie Maeda od firmy Uplifter są w stanie podnieść nawet do 20 ton, na wysokość ponad 16 metrów z możliwością przedłużenia nawet do 22 metrów. Dodatkową zaletą jest możliwość zdalnego kierowania maszyną. Bardzo przydatny jest też komputer pokładowy analizujący parametry maszyny w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można śledzić nacisk na podporach urządzenia, aktualny wysięg czy rzeczywistą masę ładunku. Co ważne mini żurawie są też bezpieczne dla środowiska. Na rynku mini żurawi dostępne są urządzenia zasilane silnikiem elektrycznym lub hybrydowym, dzięki temu poziom hałasu jest niższy, a emisja spalin mniejsza. Zaletami mini żurawi jest nie tylko rozmiar, ale i mały nacisk na podłoże oraz stabilność. Mini żurawie bardzo łatwo przenieść i przetransportować. Warto też podkreślić, że mini żurawie są jak najbardziej bezpieczne, w dodatku łatwe w użyciu. Sterowanie urządzeniem jest bardzo intuicyjne i komfortowe. Co więcej, maszyny często są wyposażone w dodatkowe przydatne funkcje, takie jak np. klimatyzacja kabiny. Dodatkowa zaleta mini żurawi to znacznie niższa cena w porównaniu z dźwigami tradycyjnymi. Mini żurawie można też bardzo łatwo wynająć. Prace za pomocą mini żurawia będą szybkie, łatwe, dobrze wykonane i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.