Menu

Wnętrza dekoracje wielkanocne

19 lutego 2018 - Wnętrza
Wnętrza dekoracje wielkanocne

Wielkanoc to bardzo ważne święto, spotykamy się z rodziną, która przyjeżdża do nas aby wspólnie spędzać ten czas. Warto zadbać o wprowadzenie do domu odpowiedniej oprawy, która wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Motywem przewodnim zawsze w tym okresie są wiosenne motywy i barwy, symbolizujące nowe życie.

Wiosenne dodatki dekoracyjne

To będą na pewno baranki wielkanocne, pieczone tradycyjnie z ciasta czy białe z cukru. Poza tym wdzięcznymi do dekoracji dodatkami są sztuczne kurczaczki, czy króliczki. Możemy umieścić je na stole wielkanocnym, albo użyć do zrobienia kompozycji.

Do tego jest jeszcze bardzo duża ilość kwiatów wiosennych, które też bardzo efektownie wyglądają w kompozycji jak i solo. Kiedy Wielkanoc wypada dość późno mamy bardzo duży wybór wysokiej jakości roślin i kwiatów.

Jednak w przypadku kiedy, jesteśmy zbyt zabiegani aby dbać o naturalne kwiaty, możemy zrobić zaopatrzenie w takich miejscach jak hurtownia dekoracji kwiatowych. Powinniśmy tam bez trudu znaleźć nie tylko sztuczne kwiaty ale też wszelkie wielkanocne dodatki, jak króliki czy kurczaczki.

Jakie kolory na wiosenny stół?

Często stół nastręcza bardzo wiele trudności przy wymyślaniu dekoracji. Tym bardziej, jak nie ma się inspiracji na daną chwilę. Najlepiej zacząć od podstawy czyli obrus (np. biały) do niego dobrać pasującą zastawę (może być w innym kolorze). Uzupełnienie podstawowej koncepcji dodatkami nie powinno sprawiać już trudności.

Uzyskanie ładnego efektu wcale nie musi być kosztowne ani pracochłonne. Przy tym mamy do wyboru mnóstwo dodatków od bukszpanu, barwinka czy wczesnych kwiatów. Dedykowane kolory to oprócz bieli i zieleni także żółty, krokusowy czy jasnoniebieski. Połączenie ich w kompozycję z bielą i zielenią wygląda bardzo ładnie.

Inną opcją jest zainwestowanie w obrus koloru zielonego i wtedy efekt można wyczarować za pomocą białej zastawy z kryształowymi/szklanymi flakonami i żółtymi lub białymi kwiatami. Z czego polecam zwrócić uwagę na żonkile oraz konwalie czy hiacynty jako dekoracje kwiatowe.

Kompozycje wielkanocne

Po omówieniu kolorystyki oraz dodatków czas poruszyć temat kompozycji jakie można wyczarować nie tylko na świąteczny stół. Do wyboru mamy od bukietów z kilku kwiatów bez przybrania, które same w sobie wyglądają elegancko po wymyślne kompozycje. Ciekawie wyglądają kompozycje w koszach czy tzw. flower boxy, które można kupić w hurtowni kwiatów sztucznych.

Mogą to być żywe kwiaty rosnące w doniczkach jak i sztuczne wplątane w kosz czy wianek. Nie bójmy się szafować takimi dodatkami jak pisanki, które wprowadzą naprawdę dużo uroku, czy sztuczne kurczaczki. Ciekawym pomysłem jest też drzewko wielkanocne, które może przybierać różne formy jak i rozmiary.

Jeśli brakuje nam pomysłu, zawsze możemy poszukać na blogach podpowiedzi. Jest tam mnóstwo rozwiązań. Nie musimy kopiować ich, wystarczy tylko zaczerpnąć garść inspiracji i dopasować do swoich potrzeb.

Zachęcam do eksperymentowania przy ozdabianiu domu, nie tylko w czasie najważniejszych świąt, ale także przez cały rok. Wpływa to na atmosferę jaka w nim panuje, jak i też na nasz nastrój (domowników, gości). Widać wtedy, że o to miejsce się dba i ma ono swój własny, niepowtarzalny charakter. Jakkolwiek dążąc do harmonii zawsze pamiętajmy o umiarze, bo zapędzając się w ilości dekoracji można czasem przesadzić.

Jedna myśl nt. „Wnętrza dekoracje wielkanocne

Kamila

Uwielbiam jak jest dużo kwiatów na stole. Chociaż ich skomponowanie nieraz w ładną aranżacje jest trudne, albo ciężko się zdecydować jaki kolor pasuje do całego stołu. A te kompozycje w koszach faktycznie są fajnym pomysłem.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.