Menu

Wielorazowe siatki na zakupy – jakie wybrać?

19 października 2021 - Lifestyle
Wielorazowe siatki na zakupy – jakie wybrać?

Jeśli chcesz żyć zgodnie ze stylem życia zero waste, jesteś zobowiązany do przestrzegania istotnych zasad. Przede wszystkim powinieneś ograniczyć zużywanie folii, która okazuje się bardzo szkodliwa dla środowiska. Można ją spotkać w różnych dziedzinach życia, przede wszystkim podczas zakupów. Opakowania jednorazowe warto jednak zastąpić wielorazowymi siatkami, w których można pomieścić różne produkty. Poniżej podpowiadamy, jakie wybrać.

Początkowo życie zgodne ze stylem zero waste wielu osobom wydaje się trudne, ale bardzo szybko można się do niego przyzwyczaić. Najważniejsza jest konsekwencja – dzięki niej możliwe jest osiąganie sukcesów w tym zakresie. Pracownik internetowego sklepu zero waste Ekoloco podpowiada: Przede wszystkim należy się pozbyć wszystkich jednorazowych opakowań i zastąpić je opakowaniami wielokrotnego użytku. Dzięki temu po każdych zakupach siatka nie będzie trafiała do kosza, tylko zostanie wykorzystana ponownie.

Warto wyposażyć się w kilka rodzajów wielorazowych opakowań i podzielić je zgodnie z przeznaczeniem na różne produkty. Dobrym pomysłem jest również trzymanie niektórych siatek w domu, a innych zawsze przy sobie np. w samochodzie lub w ulubionej torbie noszonej na co dzień. Dzięki temu zawsze będziesz miał przy sobie opakowanie na zakupy, nawet podczas niespodziewanego wejścia do sklepu.

W jakie siatki wielokrotnego użytku warto się wyposażyć?

Podstawowym wyposażeniem każdej osoby, której zależy na dbaniu o środowisku, jest torba płócienna. Bez problemu schowasz ją do podręcznej torebki czy plecaka, ponieważ z łatwością można ją złożyć. Jej zaletę stanowi również to, że jest lekka oraz pojemna. Jeśli planujesz większe zakupy, zabierz ze sobą do sklepu więcej niż jedną torbę. Można do niej spakować wszystkie dowolne produkty – doskonale zastępuje ona foliowe reklamówki. Osobom, którym zależy na bardziej wytrzymałych opakowaniach, polecamy wiklinowe kosze. Są one zdecydowanie trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia niż płócienne torby, ale musisz pamiętać, że zajmują więcej miejsca i nie są tak poręczne. Świetnie sprawdzają się jednak na przechowywanie produktów w słoikach, jajek czy owoców i warzyw. Zapobiegają rozbiciu artykułów spożywczych, co stanowi ich dużą zaletę.

Worki zero waste są wygodne w użyciu, ponieważ wyróżniają się zdecydowanie większą wytrzymałością niż torebki foliowe. Możesz w nich przenieść różne produkty bez ryzyka, że worek się uszkodzi. Na mniejsze artykuły spożywcze idealne okazują się woreczki bawełniane zawiązywane na sznureczek. Najczęściej są one wykorzystywane na produkty sypkie, a także warzywa oraz owoce. Zajmują mało miejsca i są bardzo lekkie, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Na zakupy warto zabierać ze sobą również własne słoiki czy butelki. W sklepie możesz poprosić o przełożenie do nich niektórych produktów, które zazwyczaj są pakowane przez sprzedawców w plastikowe opakowania. Do takich artykułów należą m.in. ciasta, śledzie czy kiszonki.

Jedna myśl nt. „Wielorazowe siatki na zakupy – jakie wybrać?

Hania

Od bardzo długiego czasu używam wielorazowych siatek na zakupy. Nie używam plastikowych siatek ze sklepu, bo nie są tak trwałe i wytrzymałe jak ta która mam 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.