Menu

Weekendowe spotkanie z przyjaciółkami – gdzie się wybrać, aby ciekawie spędzić czas?

25 marca 2022 - Rozrywka
Weekendowe spotkanie z przyjaciółkami – gdzie się wybrać, aby ciekawie spędzić czas?

Przyjaźnie zdecydowanie warto pielęgnować, a na każdą relację pozytywny wpływ ma przede wszystkim spotkanie w realu – żadne rozmowy telefoniczne i czaty nie zastąpią wspólnych chwil spędzonych z możliwością wypłakania się przyjaciółce na ramieniu czy kompulsywnego rechotania wciąż z tego samego dowcipu. Gdzie zaplanować weekendowe spotkanie z przyjaciółkami?

Weekendowy relaks w SPA

Choć propozycja spędzenia wolnego czasu w SPA może wydawać się już dziś mało oryginalna, to jedna wciąż jest to idealny sposób na relaks i odpoczynek, który można także połączyć ze świetną zabawą. Wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy to weekendowe spotkanie. Najważniejsze jest oczywiście miejsce oraz sam ośrodek – można zdecydować się na bliższą miejscówkę lub podjąć ryzyko dłuższej podróży, np. w góry. Tym samym za dnia możemy oddawać się terapeutycznym zabiegom, a wieczór spędzić na mieście. Jeśli jednak dobrze przejrzymy ofertę danego miejsca, to może się okazać, że znajdziemy również inne sposoby spędzenia wolnego wieczoru – dopasujmy je do swoich oczekiwań.

Zwiedzanie połączone z zakupami

Jeśli jesteście zwolenniczkami wiosennego city break, to weekendowe spotkanie może odbyć się w wyjątkowym pod każdym względem mieście zarówno polskim, jak i europejskim. Może więc Barcelona połączona z zakupami? – To przecież najwyższa pora na wymianę garderoby i nowe buty damskie na wiosnę! A może znacznie bliższy Wiedeń lub Praga? – Można oddać się nie tylko zwiedzaniu, ale również zakupom, czy po prostu powłóczyć się po miejskich kawiarniach. Wiosenny city break może mieć dokładnie taką formę, jaką lubimy najbardziej, czyli zwiedzanie, zakupy czy smakowanie – w towarzystwie przyjaciółek zawsze się uda.

Degustacje

Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o kulinarną wycieczkę po mieście i smakowanie lokalnych specjałów – degustacja może mieć zdecydowanie bardziej wyrafinowany charakter i dotyczyć przede wszystkim takich produktów jak alkohole czy słodycze, choć równie ciekawa może być degustacja serów oraz innych potraw – im większe miasto, tym ciekawsze propozycje. Profesjonalne degustacje połączone są nie tylko z próbowaniem wyjątkowych produktów, ale często także ze zwiedzaniem, a nawet warsztatami. Warto wybrać taką ofertę, która będzie najlepiej wpisywać się w nasze upodobania. To także może być bardzo udany weekend!

Koncerty i wernisaże

Kulturalna propozycja jest także godna polecenia. Oczywiście nie zawsze musi to być filharmonia czy opera – choć może to idealna okazja do tego, aby założyć elegancką sukienkę i nowe buty damskie na wiosnę. Równie dobrze możemy wybrać się na koncert ulubionej kapeli czy do galerii sztuki. Jeśli lubimy lżejsze klimaty – to wybierzmy po prostu kino, a wieczorem wykwintną kolację.

Oczywiście weekendowy wypad z przyjaciółkami uzależniony będzie także od budżetu, jaki zamierzamy na niego przeznaczyć, ale czy warto oszczędzać na przyjaźni? Takie chwile, choćby miały zdarzać się raz do roku lub rzadziej, to warto szczególnie celebrować. Już wystarczającym powodem jest to, że mamy z kim to robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.