Menu

Wędka i co jeszcze? Niezbędne akcesoria wędkarskie

30 października 2019 - Rozrywka
Wędka i co jeszcze? Niezbędne akcesoria wędkarskie

Rozpoczęcie przygody z wędkarstwem zawsze wiąże się ze skompletowaniem odpowiedniego sprzętu. Podstawa to oczywiście wędka. Jednak sama wędka to zdecydowanie za mało. Przed wyjazdem na ryby zaopatrzyć należy się także w szereg innych potrzebnych produktów.

Podstawowe akcesoria wędkarskie

Przede wszystkim potrzebne będą żyłki wędkarskie. Bez nich o wędkowaniu trudno pomyśleć. Żyłka powinna być dobrana do rodzaju wędkowania. Mają one bowiem różną grubość, a tym samym różne typy żyłek unieść mogą inny ciężar. Jeśli wybieramy się łowić nad jezioro wówczas wybrać można żyłkę cieńszą. Jeśli jednak planuje się wędkowanie na rzecze wówczas lepszym wyborem będą grubsze żyłki do wędek. Oczywiście podstawa to także odpowiednie haczyki. Jeśli ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z wędkowaniem wybrać powinien haczyki z gotowymi przyponami. Te zdecydowanie łatwiej się mocuje. Pamiętać należy o tym, że haczyki posiadają różne rozmiary. Warto zatem zaopatrzyć się w kilka ich rodzajów. Oprócz haczyków konieczne będą także przynęty oraz zanęty wędkarskie. Przynętę zakłada się na haczyk. Pamiętać jednak trzeba, że rodzaj przynęty musi być dopasowany do metody połowu. Wśród rodzajów przynęt wymienić można choćby przynęty żywe, woblery, kulki proteinowe oraz błystki.

Spławiki i siatka na ryby

Kolejne artykuły wędkarskie, o których nie można zapomnieć o spławiki oraz siatka na ryby. Na rynku dostępne są różne rodzaje spławków. Co ciekawe, wybrać należy inny rodzaj do połowów w nocy. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie spławik posiadający przezroczystą rurką na świetliki. Kiedy do rurki włoży się świetliki wówczas spławik będzie doskonale widoczny w porze nocnej. Nie można także zapomnieć o akcesoriach, które będą przydatne po złowieniu ryby. Przykładem jest tu specjalna siatka wędkarska. Ta zanurzona jest w wodzie. Złowioną rybę wrzuca się właśnie do takiej siatki.

Ubiór wędkarza

Udając się na wędkowanie nie można także zapomnieć o odpowiednim ubierze. Wszystko oczywiście zależy od pory roku, jednak najlepiej jest się ubrać na cebulkę. Innymi słowy warto, aby ubiór składał się z kilku warstw. Każdą warstwę można zdejmować lub zakładać w zależności od zmiany pogody. Dzięki temu nie będzie nam ani za zimno, ani za ciepło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.