Menu

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka – co warto zwiedzić?

14 grudnia 2019 - Turystyka
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka – co warto zwiedzić?

Republika Zielonego Przylądka to tak naprawdę archipelag, złożony z 15 leżących na Atlantyku wysp. Jest to niezwykle wdzięczny kierunek, jeśli chodzi o wypoczynek. Pozwala bowiem zaspokoić pozornie sprzeczne ze sobą potrzeby turystów – zadowoli zarówno poszukujących spokoju i odcięcia się od rzeczywistości, jak i tych spragnionych przygód i aktywnego wypoczynku. Aby w pełni cieszyć się udanym urlopem w tym urokliwym zakątku świata, warto zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami.

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka – raj na wyciągnięcie ręki

Decydując się na urlop właśnie w tym rejonie, trzeba nastawić się na to, że nie będziemy chcieli wracać do domu. Przywita nas bowiem słoneczna pogoda, której tak bardzo spragnieni jesteśmy na co dzień. Dopełnieniem tego idealnego obrazka są przepiękne plaże – by je podziwiać, wystarczy wybrać się na Boa Vista, znanej jako miejsce bytowania żółwi morskich. Woda w oceanie jest krystalicznie czysta, a widoki z górami wulkanicznymi w tle wprost zapierają dech w piersiach. Czy to za mało, aby poczuć się jak w raju i spróbować sfingować własne porwanie tylko po to, by spędzić tam resztę życia? Tylko nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy!

Co zwiedzić podczas wakacji na Wyspach Zielonego Przylądka?

Kiedy już postawimy stopę w tym pięknym miejscu, powinniśmy zobaczyć przynajmniej kilka największych atrakcji – pięknych miejsc i zapierających dech w piersiach widoków nie brakuje. Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka upłyną pod znakiem wypoczynku na urokliwych plażach, uprawianiu sportów wodnych, a nawet wspinaczki górskiej – ta niebywała różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka – przykładowe atrakcje

W podróż do raju warto wybrać się ze sprawdzonym biurem podróży – https://dreamtours.pl zabierze was w miejsce, z którego nie będziecie chcieli wracać!

Boa Vista

Przepiękne plaże o białych piaskach to nie wszystko, co wyspa ma do zaoferowania. Niekwestionowaną atrakcją są także wydmy oraz możliwość obserwowania żółwi morskich.

Sal

Zdaje się, że to wyspa, która powstała specjalnie dla miłośników sportów wodnych. Jest to obowiązkowy punkt na liście każdego miłośnika tego rodzaju aktywności.

Santiago

To wyspa, która czaruje turystów pięknymi plażami i urokiem kameralnych kawiarenek w samym sercu stolicy Republiki Zielonego Przylądka. Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka nie mogą obyć się bez zobaczenia na własne oczy tej części archipelagu.

Fogo

To niezwykła wyspa, a w zasadzie najprawdziwszy wulkan. Amatorzy górskiej wspinaczki z pewnością będą zainteresowani tą częścią archipelagu. Szczyt wulkanu jest zarazem najwyższym szczytem na Wyspach.

Brava

Malownicze górskie widoki to właśnie Brava. To tam warto udać się na długi spacer, by móc podziwiać piękno przyrody i zapierające dech w piersiach widoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.