Menu

Wady i zalety odzieży ulicznej

17 czerwca 2019 - Lifestyle
Wady i zalety odzieży ulicznej

Określenie odzież uliczna (streetwear) jest dość powszechnym terminem we współczesnym świecie mody. Ma swoje korzenie w wielu kulturach, ale obejmuje także elementy mody hip-hop, nowoczesną modę i haute couture.

Określenie odzież uliczna (streetwear) jest dość powszechnym terminem we współczesnym świecie mody. Ma swoje korzenie w wielu kulturach, ale obejmuje także elementy mody hip-hop, nowoczesną modę i haute couture.

Ale skąd właściwie pochodzi odzież uliczna?

Współczesna moda uliczna jest zwykle uważana za ruch ludzi. To coś, co nie ma ścisłych zasad i zawsze się zmienia i ewoluuje zgodnie z ulicą (lub w nieco mniej elegancki sposób, zewnętrzne wpływy kultury popularnej i subkultur). Niektórzy twierdzą, że streetwear narodził się z reakcji na masowo produkowane style mody i był sposobem, by ludzie wyrażali siebie, tworząc własne style, aby wyróżnić się z monotonii głównego nurtu.

Jak nosić odzież uliczną?

Jak więc katalogować coś, co ciągle się zmienia i ewoluuje z samej swojej natury? Ponieważ streetwear jest takim płynnym gatunkiem odzieży, trudno jest zdecydować, które konkretne elementy należą do niego. Kilka ogólnych rzeczy można jednak powiedzieć o streetwear. Często opiera się na zwykłej odzieży i wygodnych podstawowych przedmiotach, takich jak dżinsy i koszulki, a także bluzy i trampki.

Poza powrotem do wczesnej jazdy na deskorolce, surfingu i kulturze hip-hopowej, na streetwear często wpływa też nostalgia z lat 80., więc t-shirty z lat 80-tych, inspirowane latami 80-tymi i logotypy, nie będą wyglądać nie na miejscu jako część miejskiego stylu.

Chociaż streetwear sam w sobie jest trudny do zdefiniowania, wydaje się, że jest używany do opisu całego szeregu różnych trendów.

Odzież militarna

Z jednej strony streetwear to luksusowa estetyka, składająca się z wysokiej jakości części i drogich przedmiotów „z limitowanej edycji”, takich jak ekskluzywne tenisówki. Z drugiej strony, streetwear to połączenie drogiego z tanim. To zestawienie między oszczędnym stylem „zrób to sam” i wysokiej jakości produkcją z limitowanej edycji sprawia, że streetwear jest tak wyjątkowy.

W związku z tym kluczową wskazówką jest połączenie „nowego i błyszczącego” ze „starym i zmęczonym”. Spróbuj wymieszać oszczędne kawałki w stylu DIY, takie jak zgrywanie dżinsów oraz koszulki z bardziej „wyglądającymi” elementami, takimi jak wysokiej jakości skórzana kurtka i para dobrych trampek.

Innym aspektem streetwear jest to, że często składa się z przedmiotów, które są luźne i bezkształtne. Oznacza to, że będziesz mieszać wygodę ze stylem, więc wykorzystaj ten fakt i nie bój się iść na całość.

Pokochaj logo

W dzisiejszych czasach pokazanie logo to więcej niż tylko wykrzykiwanie do świata, ile zapłaciłeś za przedmiot, który nosisz. Loga są teraz oznaką przynależności i uznania – noś więc to logo (lub slogan) z dumą!

Oznacza, że noszenie dużego logo na przedniej stronie koszulki lub z tyłu kurtki z pewnością nie jest uważane za „zły gust”.

Odzież uliczna to niesamowity styl, który może wydawać się jednocześnie zbuntowany i przypadkowy! Fakt, że streetwear sam w sobie jest gatunkiem trudnym do zdefiniowania, oznacza niezliczone możliwości eksperymentowania ze stylem, ponieważ jego wygląd ciągle się zmienia i ewoluuje.

Jeśli chcesz dodać do swojego wyglądu niektóre elementy miejskie, zapoznaj się z powyższymi wskazówkami, pamiętaj o pochodzeniu odzieży ulicznej i po prostu przeglądaj różne dostępne elementy garderoby. Na pewno znajdziesz mnóstwo inspiracji od prostych miejskich trendów miejskich i szukania kluczowych przedmiotów i akcesoriów, aby zacząć dodawać je do swojej garderoby.

Odzież uliczną można nabyć od Extreme Hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.