Menu

Ubezpieczenie domu w Radomiu – jaką polisę wybrać?

28 maja 2021 - Usługi
Ubezpieczenie domu w Radomiu – jaką polisę wybrać?

Artykuł sponsorowany.

Ubezpieczenie domu w Radomiu to doskonały sposób na zabezpieczenie się przed skutkami zdarzeń losowych. Warto wybrać taką polisę, która będzie odpowiadała indywidualnym wymogom i jednocześnie zapewni kompleksową ochronę. Czym się kierować przy jej zakupie? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Polisa mieszkaniowa – jaki zakres ochrony?

Zakres ochrony to jedna z najważniejszych przesłanek przy wyborze ubezpieczenia domu. Polisa może chronić nieruchomość w zakresie podstawowym lub rozszerzonym. Wariant podstawowy obejmuje mury i czasami elementy stałe, rozszerzony natomiast uwzględnia wyposażenie oraz mienie ruchome. Różna jest przy tym liczba ryzyk wymienionych w umowie – w przypadku polis podstawowych lista ta jest krótsza. Agent ubezpieczeniowy Kamil Pachocki prowadzący w Radomiu biuro PZU radzi poszerzyć podstawową polisę o odpowiednie dodatki. Do tych najpopularniejszych zaliczają się: kradzież z włamaniem, zalanie, przepięcie, stłuczenie przedmiotów szklanych, OC w życiu prywatnym oraz pakiet domowy assistance. Warto pamiętać, że w ramach polisy da się objąć ochroną nie tylko dom w Radomiu, ale także m.in. budynki gospodarcze, garaż czy domek letniskowy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 697725725 lub wysyłając wiadomość na adres kpachocki@agentpzu.pl.

Polisa mieszkaniowa – suma ubezpieczenia

 Suma ubezpieczenia to kolejna ważna przesłanka przy wyborze ubezpieczenia domu. Radom ma pod tym względem na tyle rozbudowaną ofertę, że każdy znajdzie polisę skrojoną na miarę własnych preferencji. Suma gwarantowana ustalana jest oddzielnie dla murów, elementów stałych, mienia ruchomego i OC w życiu prywatnym. Powinna odpowiadać realnej wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia. Zaniżanie lub zawyżanie wartości mija się z celem, ponieważ w obu przypadkach to ubezpieczony poniesie straty w razie szkody. Przykładowo w razie zaniżonej wartości mienia – czyli niedoubezpieczenia – towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci niskie odszkodowanie, które nie pokryje w całości kosztów likwidacji szkody. Ubezpieczony może też zetknąć się z odmową przyznania rekompensaty.

Polisa mieszkaniowa – warto porównywać oferty!

 Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego ubezpieczenia domu w Radomiu jest porównywanie ofert, w czym pomagają specjalne kalkulatory online. Wysokość składki zależy nie tylko od zakresu ochrony i sum gwarantowanych, ale też m.in. od konstrukcji budynku oraz wartości, powierzchni użytkowej i lokalizacji nieruchomości. Poszczególni ubezpieczyciele ustalają cenę polisy wedle swoich zasad.

Jedna myśl nt. „Ubezpieczenie domu w Radomiu – jaką polisę wybrać?

Bysiaa987

Ubezpieczenie domu to moim zdaniem podstawa. Nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.