Menu

Szare płytki do nowoczesnego wnętrza

1 września 2021 - Wnętrza
Szare płytki do nowoczesnego wnętrza

Szary kolor gości od lat w nowoczesnych wnętrzach. Nic też nie wskazuje na to, że trend ten nagle się odmieni. Do materiałów wykończeniowych chętnie wykorzystywanych nie tylko w nowoczesnych wnętrza zalicza się płytki ceramiczne. One także mogą być dzisiaj szare.

Jakie możliwości aranżacyjne dają szare płytki?

Szare płytki doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Do małej łazienki czy kuchni szczególnie warto wybrać płytki w odcieniu rozbielonej szarości. To jeden z jaśniejszych odcieni, który sprawi, że małe pomieszczenie wyda się większe. Szary kolor prezentuje się przy tym bardzo elegancko i stylowo. Jest ponadczasową i uniwersalną barwą, do której pasują wszystkie, nie tylko stonowane, ale także mocno wyraziste barwy. Oznacza to, że wybierając szare płytki mamy nieograniczone wprost możliwości aranżacji kuchni, łazienki czy salonu. Szare płytki pasują nie tylko do czarnych mebli i czarnej armatury. Świetnie na ich tle wygląda również złota armatura. Płytki w szarym kolorze nie sprawią też, że pomieszczenie wyda się bardzo zimne. Do szarego koloru, który jest dość chłodny pasują bowiem także energetyczne i ciepłe barwy. Śmiało można stawiać na pomarańczowe czy czerwone dodatki.

Czy szare płytki są idealne na ściany i podłogi?

Płytki w szarym kolorze doskonale sprawdzą się nie tylko na ścianach. Szara posadzka również prezentuje się bardzo efektownie. Decydując się na płytki ceramiczne do wykończenia podłogi należy pamiętać, że muszą one mieć wysoką klasę ścieralności. Podłoga z płytek powinna przetrwać lata. Warto też pamiętać o charakterze pomieszczenia, w którym znajdą się płytki zarówno ścienne, jak i podłogowe. Do łazienek i kuchni należy wybierać płytki, które mają niski parametr nasiąkliwości.

Płytki ceramiczne to naturalny, trwały i bardzo estetyczny materiał wykończeniowy. W łazience, salonie czy kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu świetnie będą prezentować się szare płytki. Pasują one do praktycznie wszystkich barw, dając tym samym mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Jedna myśl nt. „Szare płytki do nowoczesnego wnętrza

Marian Omyk

Niedługo zaczynam remont łazienki i nie pomyślałem o szarych płytkach, ale to może być naprawdę dobry pomysł 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.