Menu

Stolarnia – co może zaoferować?

26 maja 2020 - Wnętrza
Stolarnia – co może zaoferować?

Chcecie skorzystać z usług stolarskich w celu stworzenia wyjątkowych mebli i unikalnych mebli? W tym artykule zagłębimy się co nieco w temat prac stolarskich.

Zawód stolarza wbrew pozorom cały czas jest bardzo popularny, a współczesna stolarnia to miejsce, w którym tworzone są drewniane rzeczy o wyjątkowym charakterze i ponadczasowym designie. Mimo wykorzystania nowoczesnych maszyn stolarz musi posiadać wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne w celu wykonania precyzyjnych elementów z drewna.

Dlaczego warto zamówić meble w stolarni?

Zawód stolarza często wykonywany jest z pasji, a nie z przymusu. Osoby, które zajmują się stolarstwem wykonują produkty dopasowane do potrzeb klienta. Poprzez rozmowę dowiadują się, jakie są wymagania stawiane będą drewnianym produktom wykonanym w ich zakładzie. Dzięki doświadczeniu są w stanie zaoferować produkt, który spełni wszystkie wymagania, w przeciwieństwie do gotowych produktów oferowanych w sklepach meblowych. Sklepy meblowe posiadają zazwyczaj meble, które mają być uniwersalne i pasujące do jak największej ilości wnętrz co sprawia, że często pozbawione są wyjątkowego charakteru. Stolarnia z doświadczonymi stolarzami jest w stanie wykonać meble indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta.

Kim jest stolarz?

Stolarz to zawód, który na terenach Polski jest znany już kilkuset lat. Zawód ten mimo wykorzystywanych w obecnych czasach nowoczesnych maszyn zaliczany jest do tradycyjnych zawodów rzemieślniczych. Stolarz zajmuje się wykonywaniem przedmiotów z drewna między innymi takich jak:

– okna,

– meble,

– schody,

– konstrukcje budowlane.

Aby zostać w Polsce stolarzem, należy otrzymać świadectwo czeladnicze, do czego wymagane jest zdanie specjalnego egzaminu. Zawód ten wymaga szerokiej wiedzy na temat gatunków drewna, jak również metod jego obróbki i łączenia. W zależności od wykonywanych produktów należy przyjąć inne metody obróbki i łączenia, tak aby finalny produkt mógł przez lata cieszyć użytkownika.

Nowoczesna stolarnia co oferuje?

Obecnie w stolarniach można zamówić praktycznie każdy element wyposażenia domu, jaki sobie wyobrazimy. Począwszy od prostych pólek, a kończąc na rozbudowanych zestawach mebli jak np. stoły z zestawem krzeseł. Przykładowe drewniane produkty, jakie można zamówić w stolarni to:

– drewniany stół,

– drewniane krzesła,

– skrzynie drewniane,

– biurka drewniane,

– meble kuchenne,

– drewniane schody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.