Menu

Specjalne Strefy Ekonomiczne w regionie zielonogórskim

1 marca 2019 - Biznes
Specjalne Strefy Ekonomiczne w regionie zielonogórskim

W regionie zielonogórskim wyróżniamy kilka specjalnych stref ekonomicznych, tj. Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny, Kostrzyńsko-Słubicką i Wałbrzyską. Magazyny i hale przyciągają głównie firmy o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym. Znaczenie Zielonej Góry w branży magazynów rośnie!

Strefa Aktywności Gospodarczej i Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny cieszą się ogromnym powodzeniem. Skoro przybywa zainteresowanych magazynami w Zielonej Górze i okolicy, wciąż powstają nowe. Dawne nieużytki szybko zmieniają się w niemal nowe miasteczka przemysłowe, których znaczenie rośnie.

Nic dziwnego zatem, że mówi się nawet o stworzeniu kolejnej strefy ekonomicznej. Dla miasta może ona oznaczać liczne korzyści, a także łatwo będzie przyciągnąć kolejne duże firmy, nie tylko polskie, ale i zagraniczne. Przedsiębiorcy w strefach mogą korzystać z szeregu ulg, m.in. są zwolnieni z podatków. Ze względu na bliskość granicy z Niemcami, magazyny w Zielonej Górze szczególnie interesują inwestorów z Niemiec.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny działa od 2013 roku – to przedsięwzięcie realizowane przez miasto Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski, lubuski samorząd oraz specjalną strefę ekonomiczną. Firm działających w obrębie jego granic, zainteresowanych halami magazynowymi do wynajęcia w Zielonej Górze i okolicy, przybywa m.in. ze względu na ich dobrą lokalizację.

Z kolei Spółka Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje się promocją idei i znaczenia parku, ale także miasta, co zapewne wpłynie na rozwój gospodarczy całego województwa i regionu. Lubuski park przyciąga inwestorów z różnych branż, m.in. nowoczesnych technologii, informatyki, budownictwa itp.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny może poszczycić się znakomitą lokalizacją w Nowym Kisielinie, jedynie 6 km od campusu „A” Uniwersytetu Zielonogórskiego, w sercu Lubuskiego Trójmiasta. Dojazd do strefy jest niezwykle dogodny – położona jest około 4 km od drogi ekspresowej S3 oraz około 50 km do autostrad A2 i A18/A4.

Powierzchnia Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wynosi 167,81 ha, ale 126,8 ha wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 41,01 ha to Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.