Menu

Skradzione klucze od domu. Jak postępować?

8 września 2021 - Usługi
Skradzione klucze od domu. Jak postępować?

Istnieje wiele powodów, dla których klucz do domu może zostać skradziony. Może to być spowodowane tym, że złodziej skradł je w torebce nie zdając sobie sprawy, że ma klucz, lub mógł zostać zabrany z miejsca, gdzie go nieświadomie zostawiliśmy. Istnieją opcje wyboru identycznego zamiennika, zmiany zamków i zainstalowania systemu bezpieczeństwa. Najważniejsze to jak najszybsze działanie, zanim złodziej bez najmniejszego problemu wejdzie do naszego domu.

Powiadom najbliższy komisariat policji

Pierwszą rzeczą do zrobienia po kradzieży jest skontaktowanie się z policją w celu odzyskania pomocy. Jest to ważne, ponieważ po powiadomieniu władz będą one mogły zbadać przestępstwo, a my będziemy mieli potwierdzenie kradzieży, co może się przydać dla ubezpieczyciela. Inną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to kontakt ze ślusarzem z https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Jak najszybsze umówienie się na wymianę zamka w drzwiach da spokój dla całej rodziny i zabezpieczy wartościowe rzeczy w domu. Uniemożliwi również pewnemu siebie złodziejowi wtargnięcie.

Wymiana zamka w drzwiach – cena

Niestety, najczęściej kradzież kluczy łączy się z kradzieżą torebki lub plecaka, gdzie zazwyczaj są tam również dokumenty. To najprostsza droga dla złodzieja, który dostaje “na tacy” wszystkie potrzebne informację do dokonania rabunku. O ile gubiąc klucze, które wypadną nam z kieszeni możemy jeszcze liczyć, że ktoś je znajdzie i da ogłoszenie (na portalach społecznościowych ostatnio częste są komunikaty dotyczące znalezienia kluczy, obrączek lub dokumentów). To w przypadku kradzieży torebki natychmiast musimy wymienić zamki w drzwiach. Wymiana zamka w drzwiach cena nie jest aż tak duża, jakby się mogło wydawać. Ostateczny koszt zależy oczywiście od rodzaju zamka na jaki się zdecydujemy. Po takim incydencie z dużym prawdopodobieństwem zainwestujemy w zamek nowoczesny. Jedyne co musimy przygotować ślusarzowi, to dokumenty potwierdzające nasze prawo do mieszkania lub domu. Po sprawdzeniu formalności ślusarz bez dodatkowych szkód i uszkodzeń drzwi, wymieni zamek. Co ważne, usługi ślusarskie są dostanę przez całą dobę! Ta sama sytuacja dotyczy zagubienia kluczy. Również w krótkim czasie powinniśmy wymienić zamki na nowe. O ile zgubienie kluczy w dużym mieście jak Warszawa wydaje się być “bezpieczne”, to w bardzo małych miejscowościach, gdzie jest kilkanaście domów, wymiana powinna nastąpić od razu. Wszak potencjalny złodziej w długim czasie, ale w końcu znajdzie zamek pasujący do kluczy.

Jedna myśl nt. „Skradzione klucze od domu. Jak postępować?

Błażej

Jak dobrze, ze nigdy nie przytrafiło mi się skradzenie kluczy.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.