Menu

Rynek pierwotny – czy to dobry pomysł na własny kąt?

10 grudnia 2019 - Biznes, Budownictwo
Rynek pierwotny – czy to dobry pomysł na własny kąt?

Zakup mieszkania to poważna decyzja i spora inwestycja. Zanim zdecydujemy się na wybór, warto przeanalizować kilka spraw, mogłoby się wydawać drobiazgowych. Jedną z ważniejszych jest podjęcie decyzji, czy kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego.

 Zalety mieszkania od dewelopera

Jest ich mnóstwo. Po pierwsze możliwość wyboru z całego wachlarza propozycji. Biorąc pod uwagę wydatek na inwestycje, zakup powinien nas w pełni zadowolić. Rynek pierwotny daje możliwość wyboru lokalizacji, metrażu, układu pomieszczeń. Na etapie realizacji inwestycji deweloper z reguły umożliwia wprowadzenie zmian w mieszkaniu. Można wydzielić spiżarnię, garderobę czy przesunąć ściankę działową. To bardzo wygodne rozwiązanie. Obecny rynek jest przesycony i konkurencja jest tak duża, że deweloperzy skłonni są do negocjacji. To powód, dla którego warto kupować mieszkania z rynku pierwotnego. Kolejna sprawa to infrastruktura osiedlowa. Przy rosnącej konkurencji, deweloperzy w pogoni za idealną prezencją inwestycji, sami wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów. Dbają o najmniejsze drobiazgi. Place zabaw, podjazdy, garaże, tereny zielone, windy. To wszystko przemawia na korzyść mieszkania od dewelopera.

 O czym warto pamiętać przed zakupem?

Koniecznie trzeba prześledzić umowę i zaznajomić się ze standardem wykończenia mieszkania. Trzeba również zapytać o garaż lub miejsce parkingowe. Z reguły jest to dodatkowy koszt, dlatego należy to wziąć pod uwagę. Kolejna ważna sprawa to okolica i najbliższe sąsiedztwo inwestycji oraz plany na zagospodarowanie terenu wokół. Trzeba również dowiedzieć się, jak ma być zarządzana inwestycja. Opłaty dodatkowe za korzystanie z udogodnień, które udostępnia deweloper.

Oszczędności przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego

Przede wszystkim możliwość negocjacji ceny. Jeśli w okolicy swoje inwestycje realizuje kilku deweloperów to świetny powód do starania się o rabaty. Kupując mieszkanie od dewelopera, kupujący jest zwolniony z podatku od czynności cywilno – prawnych. To duży plus. Ponadto mamy od jakiegoś czasu program Mieszkanie dla Młodych, a w realizacji jest program Mieszkanie Plus. Oba dotyczą tylko mieszkań z rynku pierwotnego.

Pamiętajmy, że nowe mieszkania deweloperskie to świetna inwestycja na przyszłość. Coraz więcej osób lokuje bowiem swoje oszczędności w nieruchomościach. Nowe mieszkania z ciekawą infrastrukturą i oryginalną architekturą cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem.

Szukasz mieszkania z tynku pierwotnego? Sprawdź ofertę dewelopera GalaDom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.