Menu

Rezygnacja z leasingu w trakcie trwania umowy – czy to jest możliwe?

13 grudnia 2019 - Usługi
Rezygnacja z leasingu w trakcie trwania umowy – czy to jest możliwe?

Zastanawiasz się nad wzięciem leasingu na samochód, jednak obawiasz się, że na przestrzeni lat będziesz musiał rozwiązać umowę. Co dzieje się w takiej sytuacji i czy to w ogóle jest możliwe? Podpowiadamy.

Niekiedy zdarzają się w naszym życiu sytuacje niezależne od nas, które komplikują życie i sprawiają, że musimy podejmować nagłe i konkretne decyzje. Może się to wiązać również z kwestiami finansowymi, a także z samym leasingiem pojazdów. Co zrobić w sytuacji, kiedy chcesz zrezygnować z leasing samochodowy dla firm, który już trwa? Nie jest to wcale tak łatwe zadanie!

Czy w każdej chwili istnieje możliwość zrezygnowania z leasingu?

Sytuacje niezależne od Ciebie mogą sprawić, że będziesz musiał zrezygnować z trwającego leasingu. Zerwanie umowy wcale nie jest takie proste. Dlaczego? Otóż rozliczenie na zakończenie takiej umowy może nie być korzystne dla leasingobiorcy. To właśnie w tym dokumencie jest zawartych wiele kruczków, które rozwiewają wątpliwości dotyczące właśnie przedwczesnego rozwiązania leasingu. Często wiąże się to po prostu z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, co może być bardzo zniechęcające. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich możliwość jest znalezienie innej osoby, które przejmie od Ciebie leasing na samochód. Taka opcja jest możliwa. Bardzo ważne jest jednak to, aby już na samym początku, przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać warunki w niej zawarte. To właśnie ten dokument determinuje wszystkie kwestie, które mówią o dodatkowych opłatach, a także możliwości, czy też warunkach cesji.

 

Zawsze decyduj się na współpracę z najlepszymi

Leasing konsumencki samochodu zawsze warto brać jedynie w najlepszych, profesjonalnych firmach, w których otrzymasz szybkie i doskonale sprecyzowane informacje na wszystkie dręczące Cię kwestie. Firma CLS zapewni Ci możliwość skonsultowania się z wykwalifikowanym doradcą, który chętnie rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości, ale oprócz tego doradzi Ci jak najlepsze rozwiązania, dzięki którym na pewno zyskasz. Na stronie internetowej firmy CLS znajduje się również kalkulator leasingu. To właśnie on umożliwi Ci wstępne zorientowanie się w kosztach, które będziesz musiał ponosić każdego miesiąca podczas ratalnych spłat samochodu. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, z którego zawsze warto skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.