Menu

Remont mieszkania – co zrobić z odpadami poremontowymi?

10 lutego 2020 - Budownictwo
Remont mieszkania – co zrobić z odpadami poremontowymi?

Skute kafelki, tynki, zmieniona podłoga czy wyburzone ściany- to najpopularniejsze okoliczności w których wytwarzane są dodatkowe odpady. Jedak popularne odpady budowlane nie mogą trafić do pojemników na odpady komunalne. Co zrobić z odpadami poremontowymi?

Remont i co dalej…

Remont w domu zawsze wiąże się z dużą ilością dodatkowych odpadów. Najczęściej są to kafle, gipsy, zbity gruz lub zdarte podłogi. Należy pamiętać, iż większość odpadów budowlanych nie jest klasyfikowana jako odpady komunalne, a wyrzucenie ich do „zwykłego” kubła na śmieci jest nie legalne i można zostać za to ukaranym grzywną w wysokości 500 zł.

Niewiele osób wie, iż odpady budowlane mogą zawierać niebezpieczne substancje, dlatego odpady poremontowe należy zawsze utylizować w przeznaczonych do tego miejscach. Co najlepiej jest zrobić z odpadami budowlanymi?

Rozwiązania proponowane „z urzędu”

Samorządy proponują swoim mieszkańcom różne rozwiązania wywozu odpadów budowlanych np: zamówienie kontenta budowlanego bądź przewiezienie odpadów własnym transportem do PSZOK-u. W przypadku osób, które nie mają możliwości przewiezienia odpadów budowlanych własnym transportem, mogą  zamówić u  firmy wywożącej odpady: kontenery na odpady budowlane bądź  bigbagi czyli duże torby na gruz. Podczas zamawiania kontenera należy pamiętać, iż w wielu firmach wynajem kontenera należy zgłaszać z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.

Rozwiązanie nie ekologiczne czyli „oddam gruz za darmo”

Wiele osób podczas remontu wystawia często w internecie zgłoszenie „oddam gruz”. Jest to bardzo powszechna praktyka pośród wielu remontujących osób. Naturalnie jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, jednak nieekologiczne. Nie zabezpieczony odpowiednio gruz zanieczyszcza glebę (!) – niestety niewiele osób o tym wie.

Kontener idealne rozwiązanie na oszczędność czasu i pieniędzy

Obecnie tylko kilka firm w Polsce oferuje zamówienie kontenera lub bigbaga w kilka chwil przez internet. Aby zamówić kontener lub bigbaga należy w odpowiednim formularzu wybrać datę podstawienia oraz odbioru kontenera, a następnie opłacić przez internet. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić swój czas i pieniądze. Kontenery budowlane są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pozbyć się odpadów budowlanych szybko i bezpiecznie. Oczywiście sposób na pozbycie się odpadów remontowych zależy tylko i wyłącznie od osoby remontującej. Warto jednak wyrzucić odpady ekologicznie.

Kamm – wynajem kontenerów budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.